
Pred prenehanjem mandata in pred odhodom iz državnega zbora bodo morali sedanji poslanci seveda urediti vse finančne obveznosti. Poleg tega bodo morali vrniti tudi med mandatom izposojene knjige iz parlamentarne knjižnice, prenosne računalnike in telefone, da jih bodo lahko uporabljali tudi njihovi nasledniki v parlamentarnih klopeh. Če se bo kateri od neizvoljenih poslancev tako odločil, bo aparate lahko odkupil.
Stanovanjski sklad za poslance šteje 49 stanovanj, trenutno pa jih je deset nezasedenih, saj so jih poslanci, ki na teh volitvah ne kandidirajo, izpraznili. Zdaj jih državni zbor obnavlja, po volitvah pa jih bodo oddali v najem novim poslancem. Poleg stanovanj za poslance ima državni zbor tudi deset stanovanjskih enot za uslužbence državnega zbora, od tega za dve stanovanji poteka razpis oz. postopek oddaje novima upravičencema.
Za kandidaturo na tokratnih volitvah se ni odločilo 16 poslancev. Na vnovično izvolitev v parlament na oktobrskih parlamentarnih volitvah upa tudi 74 poslank in poslancev sedanjega sklica, ki se poleg približno 1300 drugih kandidatov potegujejo za enega od skupno 90 sedežev v državnem zboru.