Slovenija

Nekdanji delavec napovedal gladovno stavko

Celje, 12. 02. 2000 14.16 1 min branja 0

image (28)

Nekdanji delavec štorskega podjetja Valji Stanislav Zimšek, ki je po 22 letih službovanja v Štorah v začetku 90. let ostal brez službe, namerava z gladovno stavko znova opozoriti na nepravilnosti, ki so se mu dogajale, in preprečiti prodajo Valjev desetim vodilnim delavcem družbe. Gladovno stavko naj bi začel 15. februarja pred Narodnim domom v Celju.

Zimšek, ki je gladovno stavkal že marca lani, je v tožbi proti družbi Valji zahteval 17 milijonov tolarjev odškodnine za vložek v propadlo lastno podjetje in za izgubljeno službo. Okrožno sodišče je januarja letos tožbo zavrnilo, Zimšku pa predlagalo, naj zadevo prepusti delovnem sodišču. K gladovni stavki pa ga je dodatno spodbudila novica, da bodo Slovenske železarne prodale Valje desetim vodilnim uslužbencem. Zimšek namreč vztraja, da lahko Valji preidejo v nove roke samo v primeru, da mu povrnejo škodo ali pa njegov zahtevek spremenijo v poslovni delež družbe.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763