Koliko denarja naj bi sploh prispevali v Nato? Kam konkretno bi šel ta denar? Ali obstaja realna alternativa? In kako nekdanji veleposlanik pri Natu Erik Kopač komentira glasovanje? "Šarada politične nezrelosti in sprenevedanja se je na srečo vsaj za zdaj končala," je ocenil v oddaji 24UR ZVEČER.
Kritičen je tudi, da pri vnovičnem glasovanju ni šlo za popravni izpit, "temveč za končanje nečesa, do česar sploh ne bi smelo priti". "Nacionalna varnost je preresna stvar, da bi se z njo ravnalo tako, kot se je. Pri tem so sodelovale politične stranke, izvzemški poslanca Miho Kordiša," je dodal.
Ključno odgovornost pri tem po njegovem mnenju nosi vlada, predvsem premier Robert Golob in celotna koalicija. "Zato ker ni bilo opravljene resne razprave o tako pomembnem vprašanju. Govorimo o dvakratnem oz. več kot trikratnem povečanju obrambnem izdatku," je dejal.
Po njegovih informacijah so predstavniki drugih zaveznikov začudeni, saj ne razumejo, da je lahko slovenska poltika v trenutnih geostrateških razmerah, ravnala na takšen način. Navedel je tudi naslove v evropskih medijih, ki so se spraševali, ali slovenska politika podira evropsko varnost.
"Nato je politično-vojaška organizacija. Gre torej predvsem za vojaško zavezništvo, za zavezništva pa velja načelo enotnosti in zaupanja. Ravnanje slovenske politike pa zagotov ni bilo v dobrobit ne ene in ne druge vrednote," je ocenil.
Celoten pogoovr si oglejte v priloženem videoposnetku.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.