Do globine šestih metrov so odkopali 1600 sodov odpadkov, kar 90 odstotkov analiziranih odpadkov pa se je po sedanji zakonodaji izkazalo za nevarne, saj je povprečen vzorec stopnjo nevarnih snovi presegel do petkrat.
Prva ocena stroškov sanacije je bila podana že v lanskem letu, vendar pa se je glavnina stroškov spremenila, in sicer zaradi dejstva, da bo potrebno uničiti več odpadkov, kot je bilo načrtovano. Direktor Snage Janko Kramžar je stroške ocenil na od 120 do 140 milijonov tolarjev, pri čemer je poudaril, da bosta skladno z dogovorom na ravni lokalne skupnosti del sredstev prispevala MOL in Snaga, vloga pa je napotena tudi na okoljsko ministrstvo. Od podjetij, ki so odgovorna za nastale industrijske odpadke, ne gre pričakovati prevzema odgovornosti, saj so, kot je povedal Kramžar, odpadke odlagala skladno s takratno zakonodajo.
Prihodnje leto novo odlagališče
Na Ljubljansko smetišče je bilo lani pripeljanih 196.000 ton vseh odpadkov, od katerih jih je bilo 110.000 komunalnih. V naslednjem letu Snaga načrtuje izgradnjo novega odlagališča, trenutno pa svoje zmogljivosti ocenjujejo na 10 let odlaganja odpadkov na zdajšnji lokaciji. Prav zaradi tega se veselijo zelo dobrega odziva na ločeno zbiranje odpadkov, ki bi življenjsko dobo odlagališča na Barju lahko podaljšalo.