Zaposlenim na kranjski Fakulteti za organizacijske vede naj bi nezakonito izplačali dobrih 450 milijonov tolarjev. Policija je zato kazensko ovadila peterico vodilnih na fakulteti, med drugim tudi nekdanjega dekana Jožeta Florjančiča. Vpleteni obtožbe zavračajo. Če se bo izkazalo, da ugotovitve kriminalistov držijo, potem je zaposlitev na kranjski Fakulteti za organizacijske vede res donosen posel. Na kranjskem tožilstvu so o podrobnostih nove kazenske ovadbe redkobesedni.
"Prejeli smo kazensko zoper vodilne na fakulteti v Kranju zaradi dveh kaznivih dejanj zlorabe uradnega položaja ali pravic. Za to kaznivo dejanje je po zakonskem zakoniku zagrožena kazen do osem let zapora," je povedala vodja kranjskega tožilstva Irena Kuzma.
Pet vodilnih, sicer članov poslovodnega odbora, naj bi omogočilo, da naj bi si zaposleni pedagoški in nepedagoški delavci v letih 2002 in 2003 razdelili kar 450 milijonov tolarjev veliko pogačo. Med ovadenimi naj bi bil spet zdaj že nekdanji dekan Jože Florjančič.
"Nobene nezakonitosti ni. Vse je bilo sprejeto na poslovodnem odboru. Kako se to vse skupaj razvijalo, bomo pa videli,Trenutno ne morem povedati nič več," je povedal nekdanji dekan Fakultete za družbene vede Jože Florjančič, ki je še dodal, da za omenjeno ovadbo sploh ni vedel.
Florjančič je bil pred kratkim ovaden tudi zaradi domnevno nezakonitega izplačila petih milijonov tolarjev honorarja. Zaradi očitanih nepravilnosti je lani odstopil, fakulteta, s približno 100 zaposlenimi, ima zato zdaj novo vodstvo.
Za enkrat nihče iz fakultete noče komentirati ovadbe, tajnica fakultete Jožica Novak pa je zatrdila, da pri izplačilu tega denarja ni šlo za nikakršne nezakonitosti. Poslovodni odbor je namreč prejel sklep o izplačilu tega denarja na račun dodatnega dela zaposlenih z izrednimi študenti. V kar pa menda dvomijo kriminalisti, ki naj bi bili prepričani, da je bilo to delo opravljeno v okviru rednega delovnega časa. Policijska preiskava se še nadaljuje.