Slovenija

'Ni zdravnik, je menedžer z izkušnjami'

Ljubljana, 21. 12. 2009 15.19 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Pahor poudarja, da minister Miklavčič svoje delo opravlja profesonalno in predano, zato si želi, da bi to funkcijo opravljal do konca mandata. Miklavčič odgovarja, da bo odločalo njegovo psihično in fizično zdravstveno stanje.

Minister Miklavčič
Minister Miklavčič FOTO: Blaž Garbajs

Premier Borut Pahor si želi, da bi minister za zdravje Borut Miklavčič to funkcijo opravljal do konca mandata, "kjer bi, ko bomo potegnili črto pod delo v zdravstvenem sistemu, lahko zaključili, da je bilo to najbolj uspešno delo ministra. Želim si, da bi sodelovala do novih volitev leta 2012," je dodal premier. Pahor je poudaril, da ta svoje delo opravlja profesionalno in predano.

Poudaril je, da je le en razlog, zaradi katerega bi, z žalostjo, sprejel na znanje Miklavčičev morebiten odstop – zdravstveni razlog. "Minister Miklavčič odlično opravlja svoje delo, več kot predano in profesionalno. Ni zdravnik, je menedžer z izkušnjami, potrebnim potrpljenjem in z jasno vizijo, kaj želi doseči," je dejal premier, ki je ob tem ministru zaželel veliko zdravja in da bi še naprej tako dobro opravljal svoje delo, kot ga je do zdaj.

Miklavčič: Nalog je dovolj

Minister za zdravje pa je poudaril, da je ključni faktor pri vprašanju, kako dolgo bo še minister, njegovo psihično in fizično zdravstveno stanje. "To bo odločalo," je dejal.

Njegovi glavni načrti v vlogi ministra pa ostajajo zakon o zdravstveni dejavnosti, zakon o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju ter investiciji v Slovenj Gradcu in Celju. "Jutri sem v Brežicah, tako da je nalog dovolj," je dejal.

Premier Pahor poudarja, da Miklavčič svoje delo opravlja dobro.
Premier Pahor poudarja, da Miklavčič svoje delo opravlja dobro. FOTO: Dare Čekeliš

Spomnimo ...

Kot je znano, so Miklavčiča 13. avgusta, med dopustovanjem na hrvaški obali, hospitalizirali v šibeniško bolnišnico zaradi možganske kapi. Dva dni pozneje, ko se je njegovo stanje izboljšalo, so ga premestili v ljubljanski UKC, kjer je ostal na zdravljenju do 28. avgusta.

Po vrnitvi na delo je Miklavčič ministrske naloge sprva opravljal le nekaj ur dnevno. Tedaj je tudi napovedal, da če ne bo telesno sposoben v kratkem času spet delati po 12 ur dnevno, bo ponudil svoj odstop.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (23)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

strogoff
22. 12. 2009 14.59
DOL Z GNILIMI IN NESPOSOBNIMI ZDRAVNIKI !!!
Buena Vita
21. 12. 2009 21.25
Buena Vita
21. 12. 2009 21.25
JE PA RES NEKAJ BRECLJEV KI SE ZAVZAMEJO ZA BOLNIKA,SAMO ENA LASTOVKA NE NAREDI POMLADI
Buena Vita
21. 12. 2009 21.24
ČE MORAŠ V BOLNICO,IN ČE NIKOGAR NE POZNAŠ ,POTEM SI SABO VZAMI KRSTO,PRIŠPARAŠ VELIKE STROŠKE OTROKOM ŽAL JE TAKO,IN TO SE VLEČE IZ JUGOSLAVIJE ,TO JE RARITETA NOVITET NI,VSAJ V SLOVENIJI BOLJ MALO
Buena Vita
21. 12. 2009 21.22
IN KAJ JE RAJNKI JUGOSRANIJI BILO TAKO DOBREGA---VSE PRIVILEGIRANE RITI SO SE ZDRAVILE V TUJINI,KAJ STE POZABILI KOLIKO JEDA SMO NALIVALI IN ZLIVALI MI BUTALCI ZARADI TAKIH NAPOTNIC NE POZABIM NIČ,
Penzic
21. 12. 2009 19.44
pravkar sem se vrnil iz bolnišnice Celje, tam sem preživel pet ur, upam da se nisem s čim okužil, ker sem spremljal osebo z zelo težko obliko pljučnice, vozil pa sem ga po urgenci in po bolnišnici naokrog, od "specialista" do "specialista", ko sem že na koncu z močmi tudi sam, sem končno prišel do doktorja, ki mi lahko kaj več pove glede bolezni in kaj lahko pričakujemo, mi je le ta zabrusila da ni vedeževalka. Zavedam se da v bolnišnicah ne bom iskal vedeževalcev in da bom normalno poklical Dannija, ko me bodo te stvari zanimale. Ministru predlagam da odstopi takoj, zdaj vsaj ima razlog (zdravstveni), ker očitno v zdravstvu potrebujemo osebo z "jajci". Mi je pa veliko bolj jasno kakšne traume se vsak dan dogajajo v našem zdravstvu.
m0dridirkac
21. 12. 2009 18.30
>>Zdravstvo ne more biti profitabilno. Tu mora vladati solidarnost. Saj vlada solidarnost. Oba plačujeva v ZZZS. In iz te vreče ZZZS plača omejeno število storitev. Ker to ni dovolj za preživetje, se morajo zdravstvene ustanove in zasebniki prodajati tudi na trgu samoplačnikom. (ja, tudi v zdravstvenih domovih ti ponujajo plačljive tržne storitve, od raznih pregledov, preko takšnih in drugačnih laserjev, ultrazvočnih masaž,...) In ne boš verjel, iz tega dodatno zasluženega denarja si zdravstveni domovi in zasebniki kupujejo aparate, s katerimi potem izvajajo storitve javnega zdravstva. >>Kar se tiče zobozdravstva in tisoč plomb. Ostalih 1000 bogatih zob bo zaflikanih, tisti brez denarja pa ko jih je... Piši na ZZZS. Naj plačajo, pa bojo vsi zobi zaflikani. Kar pa se tiče oskrbe tistih brez zavarovanja. V vsakem zdravstvenem domu ali bolnici te bodo v primeru življenjske ogroženosti pregledali ne glede na zavaovanje. En mrtev na stopnicah pred ZD je pač (grdo povedano) statistična izjema, ki potrjuje pravilo.
JanezNovakJohn
21. 12. 2009 17.42
modridirkac21.12.2009, 16:23-1 V zdravstvu je mnogo slabega. Ta država mora biti zainteresirana za zdravega državljana. Zato se združujemo v državi. Zdravstvo ne more biti profitabilno. Tu mora vladati solidarnost. Oba ti in jaz imava dolžnost skrbeti za svoje zdravje, država pa poskrbeti za preventivne preglede in za zdravljenje če se kaj zatakne. Ti ne moreš biti prednostno zdravljen ker si bogatejši. Lahko si če si bolj bolan. Ne potrebujemo smrti na pragu zdravstvenega doma če nekdo nima napotnice ali potrjene zdravstvene izkaznice. Kar se tiče zobozdravstva in tisoč plomb. Ostalih 1000 bogatih zob bo zaflikanih, tisti brez denarja pa ko jih je... Kar se tiče rengena si predstavljaj da zdravnik reče tvoji babici naj gre na rengen." Kam pa ona vpraša". "ja v nek zdravstven dom" "Pa saj sem pri zdravniku" Babi misli na zdravstvene domove, ki smo jih imeli včasih. Bil si bolan, šel si v zdravstveni dom kjer so te porihtali. No da dokončam: in babi zbegana z listom na katerem piše Rengen, gre domov in čez en teden umre. Fajn ne ?
toptop
21. 12. 2009 17.29
Miklavčič je res CAR med CARJI. Saloni CAT - pošljite mu majico za Carje!
bojankoder
21. 12. 2009 17.02
BREZER IMAŠ ČISTO PRAV, MIKLAVČIČ JE CAR, CAR NAD CARI
kubo
21. 12. 2009 16.26
ima NPK ...mednarodno poklicno kvalifikacijo,za ......mistrovanje...ha,ha,ha...takih Pahorckov z NPKjem je veliko v tej vladi.....ha,ha,ha ....sami nesposobnezi..
breezer1
21. 12. 2009 16.26
Miklavčič care!!!
pinko
21. 12. 2009 16.24
hočemo socialistično zdravstvo nazaj,takoj.namesto ministra, politkomisar.naj zdravniško zbornico nadomesti ,centralni komite,direktorje bolnišnic komisarji.ukiniti vse kar diši po privatnem v zdravstvu.
m0dridirkac
21. 12. 2009 16.23
>>JanezNovakJohn >>ko bolnik potrebuje ultrazvok, rengen, analizo krvi,... Ga >>napotijo v kar kateri zdravstveni dom. Mogoče zato, ker splošni zdravnik koncesionar vseh teh zadev NIMA? V Lj. se lahko skupaj zbere 10 koncesionarjev pa en rentgen kupijo in imajo skupni laboratorij, nekje na podeželju pa imajo samo enega zdravnika s koncesijo, ki si s 100.000€ od ZZZSja ne more plačat plače, pa sestre, pa vseh preiskav pa še opreme. >>Recept zdravnik lahko pošlje po medmrežju v server zdravil, To bi moral narediti ZZZS, ki skupaj povezuje zavarovanje, plačila, zdravnike in lekarne. >>Poglejte zasebne zobozdravnike, njihove ordinacije, avtomobile in vile Spet ZZZS. ZZZS plača na leto 1000 plomb. To je 5 na dan. To normo lahko zobozdravnik izpolni v 3 urah. Ostali čas pa lahko porabi za samoplačnike. Kaj je tu slabega?
braindestroyer
21. 12. 2009 16.20
Rado,me zanima,kako hudo izobrazbo imaš ti? A si Kranjski komediant?
buderus
21. 12. 2009 16.18
Sem že enkrat vprašal, kaj je Miklavčič po poklicu, pa nisem dobol odgovora. Zdravnik ni, je pa uspešen manedžer, se pravi , da je lahko avtomehanik ali mesar tudi minister za zdravje, samo da je uspešen. Pa njegovih uspehov ne vidim, pri tem smrtnem primeru je iizjavil , da z primerom ni seznanje in ga ne more komentirat.......in to je minister?
JanezNovakJohn
21. 12. 2009 16.12
Ranjka Jugoslavija je imela zdravstvo nesporno bolje urejeno. Nihče pa z ocepitvijo ni dal glas za rušenje tistega kar je dobro. Demos je v svoji maščevalni sli žal rušil vse, ni imel ne znanja ,sposobnosti in ne vizije pobrati po svetu tisto kar je najbolje za Slovenskega človeka. Nekatere stvari ne morejo in ne smejo biti profitabilne in morajo biti pod nadzorom drževe. Zdravstvo sodi v to. Prav tako sodi v neprofitabilnost zbiranje denarja za zdravje državljanov Zavarovalnice in zdravstvena koncesija je profitabilnost zasebnika in države. Ne morem si predstavljati nekoga ki vloži " lasten" denar in prostor, nato se gre dobrodelništvo v zdravstvu. Poglejte zasebne zobozdravnike, njihove ordinacije, avtomobile in vile. Če tega zobozdravnik nima, ni dobrodelnik ampak nesposobnež. Pogosto zasebni zdravniki imajo svoje ordinacije v razno raznih poslovnih stavbah. Naprimer, Murgle, Trnovska vrata, Bežigrajski dvor .. ko bolnik potrebuje ultrazvok, rengen, analizo krvi,... Ga napotijo v kar kateri zdravstveni dom. Nato se mora bolan človek znajti sam, ali obupati. Pogosto mu zdravniki porinejo listek z ročno napisanimi naslovi svojih kolegov, koncesonarjev, kjer lahko pridejo prej na vrsto, seveda s plačilom. Še vedno vstrajam, da je potreben dober informacijski sistem, ki bo v vsakem trenutku napotil bolnika na najkrajšo pot, saj morajo biti vsa diagnostične in izvedbene kapacitete evidentirana preko centralnega serverja po svoji zasedenosti. Ne evidentirano sredstvo oziroma kapaciteta je siva ekonomija. Napotnice ne morejo biti nek list papirja s katerim bolnik leta okoli. Prav tako ne recepti. Če danes banke, lokalna samouprava, davčna uprava, podjetja... uporabljajo medmrežje, ne vem zakaj tega ne uporablja zdravstvo. Zdravnik naj nebi bolniku napisal recept za zdravila. Recept zdravnik lahko pošlje po medmrežju v server zdravil, in če bolnik pride v lekarno mu ta izda izdravilo. Če ne pride, zdravilo ne bremeni bolniške blagajne ne omare v pacientovi dnevni sobi. Zdravstvu manjkajo strokovnjaki. Pa ne zdravniki. Ti so na svojem polju verjetno dobri. Manjkajo jim organizatorji, informatiki, ekonomisti, menedžerji, logistiki.... Zato tak organizator.
JanezNovakJohn
21. 12. 2009 16.11
-V Sloveniji imamo neko zdravstveno zavarovanje, ki ga plačujemo vsi zaposleni. Za nezaposlene, klošarje, študente To zavarovanje plačuje mesto, država.. Torej vsak državljan je zdravstveno zavarovan. **Zakaj pa moramo potrjevati zdravstvene iskaznice?. Če ni potrjena te pogosto zdravnik ne sprejme. Na primer zobozdravniki. Morda pa vzdržujemo neko birokracijo ki je v ozadju avtomatov za potrjevanje kartic. -Dodatno zavarovanje. Kaj neki naj počnemo s tem? Če nisi dodatno zavarovan te ne bojo operirali. Naprimer: Če imaš napad žolčnega kamna ker ti je zamašil žolčnik in je s tem ogrožen pankras ter si s tem v smrtni nevarnosti moraš kljub rednemu zavarovanju potegniti 1000 EUR , Tu že posežemo v človekove pravice o zdravstveni oskrbi.
zahod.west
21. 12. 2009 15.50
bla, bla, bla, bla, bla, bla,
bostjan@kocevje.com
21. 12. 2009 15.48
aja mingrede, isto sliko mate v tem članku in v članku 'S sklepom bodo zadovoljne le zavarovalnice' vse ok, ampak men to deluje ceneno...