Slovenija

Nikkei padel za 0,38 odstotka

Ljubljana, 12. 11. 1999 11.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Osrednji delniški indeks najpomembnejšega azijskega borznega parketa v Tokiu- Nikkei je ob današnjem trgovanju izgubil 0,38 odstotka oz. 68,73 točke in pristal pri enotnem tečaju 18.258,55 točke.

Jutranje poslovanje na tokijski borzi ni napovedovalo padca Nikkei, saj je ta ob koncu jutranjega dela trgovanja zrasel za 0,24 odstotka, pri čemer se je zjutraj podražilo 393 delnic, pocenilo 803, vrednost 149 pa je ostala nespremenjena. Med pomembnejšimi dobičkarji sta bili družbi Sony in NTT, pri izgubarjih pa je prevladovala delnica podjetja NTT DoComo, velikana mobilne telefonije.

Odločitev vlade, da uvede nov sveženj stimulativnih ukrepov, ni imela večjih posledic na medvalutno trgovanje, tako da se je razmerje med dolarjem in jenom le minimalno spremenilo. Dolar je bil tako ob koncu trgovanja vreden 104,85 jena, po 104,98 jena dan prej.

Glavni indeks newyorške borze Dow Jones je teden sklenil pri vrednosti 10.595,3 točke, kar je za 2,44 točke nižje kot dan prej.

  • Razvlažilnik
  • Puhalnik listja
  • Sesalnik
  • Plastična omara
  • Peč za kostanj
  • Radiator
  • Nadstrešek
  • Konvektor
  • Kamin
  • Set orodja
  • Regal