Nakup Komercialne banke je za ekipo izjemen dosežek, sploh ker smo se leta ukvarjali z umikanjem s trgov, odprodajami in ukinjanjem dejavnosti. Zdaj smo spet v fazi rasti, se veseli predsednik uprave Blaž Brodnjak: "To je v resnici zadnja velika privatizacija v regiji. Verjamemo, da bomo z njo še utrdili svoj tržni položaj. Na drugi strani pa vidimo zelo veliko priložnosti za rast in nadgradnjo operacij v regiji."
Srbska banka ima celo več zaposlenih kot slovenska NLB, kar pa sploh ni ključna pridobitev. "Ta hiša ima 203 poslovalnice in to je največja bančna mreža v Srbiji. Z digitalizacijo se bo to število prilagodilo, ampak to je res širok dostop do množice strank, to je tudi največja vrednost Komercijalne banke," pojasnjuje Brodnjak.
NLB s tem postaja tretja največja banka v Srbiji in hkrati tudi ena od treh največjih institucij v tem delu Balkana, zagotavlja: "Zdaj bo devet hčerinskih bank, po združitvi treh parov v treh državah jih bomo imeli šest, torej sedem bank z bilančno vsoto, ki se bo v naslednjem letu približala 20 milijardam, kar je NLB nekoč že bila."
Vračajo se tudi na druga področja, ki so se jim morali v zadnjih letih odpovedati. "Storitve lizinga smo že ponudili svojim strankam, nekaj mesecev jih že ponujamo in menimo, da bomo v nekaj letih na svojem naravnem tržnem deležu – okrog četrtine trga. Faktoring odkup terjatev tudi izvajamo," še pove Brodnjak.
Kakšni pa so načrti za letošnje leto? V prvi polovici pričakujemo še določena zapiranja in omejevanje ekonomske aktivnosti, napoveduje Brodnjak, nato pa: "Takrat jaz iskreno računam na neke vrste povojni sindrom, praktično evforijo. To smo videli po prvem zapiranju."
Takrat naj bi, predvideva šef NLB, najbolj zaživele prav tiste dejavnosti, ki zdaj najbolj trpijo.
KOMENTARJI (69)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.