Slovenija

Nov predlog sindikatov

Ljubljana, 14. 07. 2003 00.00 1 min branja 0

image (28)

Vladni in sindikalni pogajalci so danes obnovili minuli teden propadla pogajanja o aneksu h kolektivni pogodbi za negospodarstvo. Pogajalska skupina sindikatov je predstavila nov predlog, vendar pogajalci o njegovi vsebini ne želijo obveščati javnosti.

Vladna stran bo predlog preučila do srede, ko naj bi se pogajanja nadaljevala.

Kot je znano, je bilo največ nesoglasij zaradi višine premije dodatnega kolektivnega pokojninskega in invalidskega zavarovanja; na pogajanjih 7. julija, ko sta se obe strani razšli brez dogovora, je vladna stran ponujala 6000 tolarjev, sindikalna pa zahtevala 7400 tolarjev. Javni sektor se je po neuspelih ponedeljkovih pogajanjih veselil povišanja avgustovskih plač za 2,4 odstotka, ki pa sedaj ni več tako gotovo. Vladna stran je vztrajala, da bi do nadaljnjih pogajanj moralo priti, zanje pa je "navijal" tudi premier Anton Rop, ki je takoj po koncu pogajanj dejal, da je treba ugotoviti, ali je vendarle še možno vzpostaviti dialog.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763