
Rizična nosečnost, imela je dvojčka, se je po šestih mesecih sprevrgla v tragedijo, saj je eden od dvojčkov v materinem telesu umrl ter zastrupil brata in mamo, ki je po prezgodnjem porodu padla v tritedensko komo zaradi zastrupitve krvi in odpovedi notranjih organov. Vodopivčeva meni, da gre za zdravniško napako, zato se je odločila za tožbo.
Gospa je danes več doma, kot v službi, kamor kot 60% invalid zahaja le za 4 ure. Mali Marko je pogosto bolan, pa tudi sicer mora jemati številna zdravila za ledvice in pljuča in potovati na preglede v Ljubljano. Za vse svoje nesreče mati krivi zdravnika, ginekologa, ki mu očita, da ni opravljal svojega dela tako, kot bi ga moral. Ker če bi bila, kot pravi Vodopivčeva, redno pregledana in bi ji jemali kri in delali ultrazvok, bi že morali videti, da je otrok mrtev. Gospa je zato na okrožnem tožilstvu v Piranu lanskega decembra sprožila tožbo proti zdravniku.
Ginekolog Dušan Deisinger pravi, da je iz zdravstvene dokumentacije razvidno, da je bila pregledana večkrat, kot je to običajno, saj je bila njena nosečnost označena kot rizična nosečnost in kot taka tudi vodena.
Nosečnica je bila nazadnje pregledana 3 tedne pred izbruhom vročine, ki ji je sledil prezgodnji porod, sepsa in koma, dr. Deisinger pa pravi, da na zadnjem pregledu ni bilo videti nobenih odstopanj od normale.
Vodopivčeva pravi, da so ji zdravniki povedali, da je imela veliko srečo da je preživela, kakor tudi otrok, ki je ostal živ, zato je na mestu vprašanje ali je možno, da se v treh tednih dete okuži, umre in zastrupi mater z nerojenim bratcem vred. Na to dr. Deisinger odgovarja, da je odmrtje ploda možno tudi v enem tednu in da je bila v tem primeru ugotovljena tudi prisotnost redke bakterije, ki izjemoma lahko povzroči vnetje, odmrtje ploda in s tem povzroči težave tudi materi.
Medicina torej ima odgovor, ali bosta z njim zadovoljna tudi pacientka in sodišče, pa bo pokazala preiskava, ki naj bi bila v teku.