Manipulacijam z javnimi naročili – ki so pripravljena za točno določeno podjetje – ni videti konca. Pri razpisu za opremo otorinolaringološke klinike, kar je prvi razkril Dnevnik, teče oster boj med podjetjema Mediko Inženiring in Mollier. Slednji je namreč dal cenejšo ponudbo za mize, a menda nepopolno dokumentacijo, zaradi česar naj bi jih minister Borut Miklavčič pozval k dopolnitvi izven razpisnega roka. Ena največjih blamaž še iz časa Bručanovega načelovanja zdravstvenemu ministrstvu se seli tudi pod Miklavčičevo okrilje.
Minister sicer zagotavlja, da ima stvari pod kontrolo, ni pa zanemarljivo, da operacijske mize podjetju, ki se mu uspe prebiti skozi ministrovo sito, zagotavljajo kupe davkoplačevalskega denarja. Vedno pa so v igri ista podjetja.
Pod drobnogledom Kosove komisije
Mediko Inženiring je eden najdražjih dobaviteljev, ki pa je pred tremi leti bolnišnicam želel podariti 18 operacijskih miz. Na koncu pa je pokazal pravi obraz – mize bi podarili le, če bi jim pri tem denarno pomagala slovenska podjetja, ki bi morala Mediko Inžiniringu nakazati dobra dva milijona evrov. Ta ponudba pa je bila na koncu skoraj milijon evrov dražja od drugih. Do nakupa seveda ni prišlo.
Ker pa je tudi tokrat njihova ponudba najdražja, je dal Miklavčič še eno priložnost konkurentu Molierju. Zato je že pod drobnogledom protikorupcijske komisije. "Ob bežnem pregledu dokumentacije pa je mogoče predvideti oz. domnevati, da gre dejansko za neke nepravilnosti v tem postopku, kakršne smo na tem ministrstvu ugotovili že v preteklosti," pravi Iztok Suhadolnik s protikorupcijske komisije.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.