Ministrstvo za obrambo predlaga, da bi v ISAF 6 od septembra letos do marca 2005 sodelovalo do 20 pripadnikov Slovenske vojske, častnik za povezavo pa bi bil v eni od skupin za obnovo provinc. Uprava RS za zaščito in reševanje bi zagotovila gasilsko desetino za izvajanje gasilske službe na letališču v Kabulu, v skupnem vojaškem kontingentu. Sodelovanje gasilske desetine naj bi ponudili tudi za ISAF 7, če ponudba ne bo prejeta za ISAF 6.
Predlog za pokritje stroškov sodelovanja gasilske desetine v kontingentu SV v ISAF 6 v višini 150 milijonov tolarjev morata skupaj pripraviti ministrstvi za finance in za obrambo. Predvideni stroški za sodelovanje pripadnikov SV v ISAF 6 bodo znašali približno 220 milijonov tolarjev, ki jih bo zagotovil MORS v proračunu za leto 2004 in 2005 pri proračunskem uporabniku 5898 - generalštab SV.
Poleg nalog zagotavljanja miru, varnosti in stabilnosti v okviru poveljstva v Kabulu, usklajevanja, poveljevanja in nadzora na strateški ravni s strani vrhovnega poveljstva zavezniških sil za Evropo (SHAPE) ter političnega usmerjanja in usklajevanja celotne mirovne operacije razširjeni mandat ISAF obsega tudi srednjo in dolgoročno razširitev mandata ter postopno prevzemanje poveljstev v skupinah za obnovo provinc (t.i. skupine PRT). S prevzemanjem poveljstev želi Nato oblikovati in zagotoviti enotno izvajanje strategije v operaciji ISAF. Razširitev bo potekala po fazah, za vsako se bo izvedel tudi nabor sil. Februarja je tako SHAPE izdal predhodne zahteve za popolnitev zmogljivosti za delovanje v ISAF.