Omenjeno koncesijo je pridobilo deset ponudnikov, pri katerih bo v prihodnjih dveh letih za starejše na voljo skupaj 906 mest. Večina domov, ki so pridobili koncesijo, je manjših, saj imata le dva med njimi 150 mest, kar je zgornja omejitev števila mest na eni lokaciji. Kar polovica med njimi bo imela manj kot 100 mest, razen domov v Postojni in Laškem pa bodo novi domovi v krajih, ki tovrstnih institucij niso imeli.
Trije ponudniki (SVZ Vitadom Ljubljana, Zdravilišče Laško in Čebela Dnevno varstvo Karitas Slovenske Konjice), ki so imeli v času prijave na razpis že primeren objekt oziroma prostor za opravljanje dejavnosti, bodo lahko pričeli izvajati dejavnost na podlagi koncesije z začetkom leta 2004, pri teh treh ponudnikih pa je skupno na voljo 241 mest. Pri ostalih sedmih ponudnikih (Zavod sv. Terezije Videm - Dobrepolje, Zavod Sv. Rafaela Vransko, Gipit iz Jarenine, Commet domovi Rogaška Slatina, Veho Horjul, Talita Kum zavod Postojna ter Deos Ljubljana) za katere so na ministrstvu ugotovili, da morajo objekte še ustrezno rekonstruirati ali dograditi, pa naj bi bilo skupno predvidenih 665 mest.
S pričetkom delovanja teh domov naj bi bil tako uresničen načrt ministrstva, s katerim naj bi do leta 2005 v domovih za starejše zagotovili približno 14.500 mest, kar naj bi glede na število starejšega prebivalstva ustrezalo evropskim standardom po potrebnih kapacitetah domov. Od leta 1999 dalje je bilo sicer odprtih 12 novih domov za starejše, od tega pet javnih zavodov in sedem domov s koncesijo, tik pred zaključkom izgradnje pa sta še dva nova javna zavoda, domova v Mariboru in v Ljubljani, ki bosta skupaj z že prej odprtimi novimi domovi in tokrat podeljenimi koncesijami ob zaključku del, pomenili 24 novih domov za starejše v okviru javne službe v dobrih petih letih.