Slovenija

Novi slovenski veleposlanik v Avstriji

Dunaj, 19. 09. 2002 00.00 1 min branja 0

Ernest Petrič je novi izredni in pooblaščeni slovenski veleposlanik v Avstriji

Novi izredni in pooblaščeni slovenski veleposlanik v Avstriji Ernest Petrič je danes avstrijskemu predsedniku Thomasu Klestilu predal poverilno pismo. Sogovornika sta ugotovila, da je vključitev Slovenije v EU v obojestranskem interesu.

Kot so sporočili s slovenskega veleposlaništva na Dunaju, sta Klestil in Petrič ob tej priložnosti v kratkem pogovoru poudarila izjemno dobre odnose med Avstrijo in Slovenijo, ki po njunih besedah temeljijo na realnih interesih obeh držav in so opredeljeni z večstoletnim sobivanjem in medsebojnim vplivanjem.

Ernest Petrič je novi izredni in pooblaščeni slovenski veleposlanik v Avstriji
Ernest Petrič je novi izredni in pooblaščeni slovenski veleposlanik v Avstriji
FOTO: 24ur.com

Sogovornika sta ob tem ugotovila obstoj možnosti za nadaljnji razvoj odnosov med državama, posebej na gospodarskem področju, pa tudi v okviru prihodnjega skupnega članstva v Evropski uniji in regionalnega partnerstva. Avstrijo in Slovenijo povezujejo tudi skupni interesi v JV Evropi, katere stabilnost in bodoči razvoj sta za obe državi zelo pomembna. Klestil in Petrič sta ugotovila, da je vključitev Slovenije v EU v obojestranskem interesu, avstrijski predsednik pa je tudi zagotovil popolno podporo Avstrije pri vključevanju Slovenije v EU, so sporočili z veleposlaništva.

Po predaji poverilnega pisma je veleposlanik Petrič, ki je hkrati tudi stalni predstavnik Slovenije pri Organizaciji za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE) in pri specialnih agencijah ZN s sedežem na Dunaju, v svoji rezidenci priredil sprejem, so še sporočili z veleposlaništva.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425