Predsednik Borut Pahor je sprejel predstavnike Klube slovenskih podjetnikov (SBC) na čelu z Marjanom Batageljem. Njihovo peticijo "zoper stigmatizacijo podjetnikov in podjetništva" Za podjetno Slovenijo je medtem v tednu dni podpisalo več kot 1500 podjetij in več kot 4600 posameznikov.
"Sovražni govor in stigmatizacija sta nas podjetnike zelo prizadela. Škoda je tako že nastala, saj smo postali negotovi glede bodočega poslovnega okolja. Investicije so se začele ustavljati, podjetniki smo začeli delati in razmišljati drugače. Sprašujemo se, kaj se je spremenilo v teh dveh mesecih, da še sami ne vemo več, ali smo v tej državi zaželeni?" se je v izjavi po srečanju s Pahorjem, ki da jim je vlilo novega upanja, spraševal Batagelj.
Pahorjevo vabilo je sledilo "odprtemu pismu kluba, ki je prejšnji ponedeljek pozval državni vrh, naj se jasno in odločno odzove na napade nekaterih najvidnejših članov stranke Levica na slovenske podjetnike, ki so se zakonito in odgovorno odzvali na napovedane davčne spremembe, omenjene v koalicijski pogodbi", so zapisali v SBC.
NSi od nove vladne koalicije pričakuje podporo predlaganim štirim zakonom
NSi je v parlamentarno proceduro vložila predloge štirih zakonov. Med drugim želi stranka spremeniti dohodninsko lestvico z odpravo 50-odstotne davčne stopnje in uvedbo 43-odstotne. Predlagajo tudi dvig splošne olajšave na 7000 evrov, je pojasnil vodja poslanske skupine NSi Jožef Horvat.
Predlagajo tudi uvedbo dvojnega statusa, torej da bi lahko upokojenci po doseženi pokojninski dobi delali še naprej, obenem pa prejemali polno pokojnino. Razbremenili pa bi tudi delodajalce v primeru nadomestila za odsotnost zaradi bolniške odsotnosti. Tako bi delodajalec namesto prvih 30 dni bolniške odsotnosti kril le 15 dni.
KOMENTARJI (228)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.