Po besedah poslanca NSi v Evropskem parlamentu Alojza Peterleta tako "že diši po zmagi", po volitvah pa jih po njegovem prepričanju čaka zahteven mandat. Tako Peterle kot tudi predsednik stranke Andrej Bajuk sta kot pomembno nalogo stranke izpostavila zavzemanje za novo družinsko politiko in družini prijazno okolje. To pa naj bi bilo, tako Peterle, tista velika razlika med NSi in LDS, ki bi po njegovih besedah slovenske probleme z rodnostjo reševala z migracijsko politiko.
Bajuk: Za rešitev vprašanja meje
Predsednik NSi Bajuk pa je v svojem govoru izpostavil, da se nameravajo v prihodnjem mandatu med drugim zavzemati predvsem za umik države iz gospodarstva, rešitev vprašanja o meji s Hrvaško, za enakomeren razvoj vseh slovenskih regij ter za ureditev družinske, šolske in socialne politike države.
Poudaril je, da je glas za NSi glas za Koalicijo Slovenija in slovensko pomlad ter zagotovil, da se stranka po volitvah "ne bo zapletla v nobeno načelno veliko koalicijo". Kot je dejal, Slovenija stopa v obdobje, ko bo morala začeti premagovati ovire, "ki jih sedanja oblast pod vodstvom LDS v preteklih 12 letih ni odpravila, ampak le zamegljevala njihov obstoj".
Junijska zmaga vliva zaupanje
Na junijskih volitvah v Evropski parlament se je zgodila "slovenska sprememba", je v svojem nagovoru udeležencev konvencije dejal Peterle, takrat so namreč zmagali s 4 proti 3. Od takrat pa se po njegovem mnenju ni zgodilo nič takega, da bi volivci spremenili mnenje in svoj glas namenili komu drugemu.
Kot je dejal, NSi ne želi zaustaviti levice, temveč le tiste, ki zavirajo Slovenijo. Dotaknil pa se je tudi vladnega sklepa, da bodo morali nekateri kmetje vrniti del državnih pomoči, ki so jih prejeli za odpravo posledic lanske suše. Po njegovem mnenju je to znak, da je nekaj tako hudo narobe, da vlada za tak sklep ni počakala niti, da bi bile volitve mimo.
Poslanec NSi Jožef Bernik je v svojem nagovoru poudaril, da Slovenija potrebuje spremembe, opozoril pa je tudi na "nespoštovanje države do mrtvih" oz. na nerešena vprašanja grobišč. Po mnenju poslanca Ivana Mamiča se je pesem zgodbe o uspehu vladajoče koalicije izpela, izrazil pa je upanje, da bo NSi v prihodnjem mandatu imela vsaj dvakrat več poslancev kot v minulih štirih letih.