Slovenija

NSi ustanovila Kmečko zvezo

Braslovče, 04. 08. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Kmetje in drugi, ki so zaskrbljeni zaradi težkega družbenega položaja slovenskega kmetijstva, so na Gomilskem ustanovili Kmečko zvezo pri NSi, ki si bo prizadevala za uveljavitev kmetijstva in izboljšanje položaja kmetov.

Kmečka zveza si bo prizadevala za uresničitev strategije razvoja slovenskega kmetijstva iz leta 1993
Kmečka zveza si bo prizadevala za uresničitev strategije razvoja slovenskega kmetijstva iz leta 1993 FOTO: POP TV

Za predsednika zveze so izvolili Vladimirja Porija s Prevalj, imenovali pa so tudi desetčlanski upravni odbor ter tričlanski nadzorni odbor. Pri svojem delu si bo Kmečka zveza pri NSi prizadevala predvsem za uresničitev strategije razvoja slovenskega kmetijstva, ki je bila sprejeta v letu 1993. Kmečka zveza bo aktivno spremljala in dajala pobude v procesu približevanja Slovenije EU. Slovenija mora postati članica EU, pri tem pa je zalo pomembno, da si Slovenija zaradi svoje specifičnosti zagotovi čim boljše pogoje, so zapisali v sporočilu za javnost.

Kmečka zveza bo sodelovala z vsemi službami na področju kmetijstva, s Kmetijsko gozdarsko zbornico Slovenije, kmečkim sindikatom in vsemi, ki si prizadevajo, da se kmečkemu stanu prizna zgodovinska in sedanja vloga pri ohranjanju kulturne krajine in poseljenosti dežele ter s tem slovenstva in državne suverenosti. Poudarili so, da nikakor ne smemo dovoliti, da bi zaradi liberalizacije trga padla strateška proizvodnja hrane in s tem samooskrba z najpomembnejšimi kmetijskimi pridelki.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.