Kot so zapisali v današnjem sporočilu za javnost, "je nezaslišano, da se denar humanitarnih organizacij uporablja za ozke zasebne namene in ne za izvajanje avtentičnega poslanstva". Na skupnem sestanku generalne državne tožilke, predstavnikov računskega sodišča ter ministrstev za zdravje, obrambo in delo, ki je bil prejšnji teden, so se sicer dogovorili, da naj računsko sodišče zaradi suma o nepravilnostih opravi revizijo poslovanja RKS in družb, pri katerih ta nastopa kot ustanovitelj.
Poleg mesta generalnega sekretarja je Jelenič tudi direktor podjetja Slork, ki ga je Rdeči križ ustanovil za gospodarske dejavnosti. In ravno to podjetje naj bi nekdanjemu uslužbencu posodilo sto milijonov tolarjev, ki jih niso dobili nazaj. Del posojila, gre za nevrjenih 80 milijonov tolarjev, naj bi RKS sedaj prodal ljubljanskemu podjetju za izterjavo dolgov, seveda z izgubo.
Zaradi domnevnih nepravilnosti, bo finančno poslovanje Rdečega križa v naslednjih dneh pregledalo in ocenilo računsko sodišče. Na delu je tudi okrožni državni tožilec, ki bo ugotavljal morebitne nepravilnosti. Glavni odbor se bo znova sestal konec meseca, ko bo še enkrat pretehtal sprejete sklepe, pričakovati pa je, da bo takrat Jeleniča razrešil tudi z ene od funkcij, najverjetneje z direktorske v Slorku.