Resolucijo o Sloveniji je za evropski parlament pripravil poročevalec za Slovenijo Demetrio Volcic, ki je je svojo predstavitev napredka države sklenil z besedami, da je Slovenija na dobri poti za vstop v Evropsko unijo. O resoluciji o Sloveniji je Evropski parlament odločal skupaj z resolucijami o drugih 11 državah, ki se prav tako pogajajo o članstvu, ter krovno resolucijo o širitvi parlament.
Parlament je v resoluciji o pripravah Slovenije na članstvo v Evropski uniji ob pohvalah o napredku na vrsti področij na državo naslovil tudi več pozivov, med drugim k pospešenemu procesu denacionalizacije, k hitrejši privatizaciji dveh osrednjih bank, k spodbujanju konkurenčnosti in prestrukturiranju podjetij za izboljšanje tržne učinkovitosti ter k omogočanju več neposrednih tujih investicij. Med te sicer znane evropske pozive je parlament na predlog avstrijskega poslanca Huberta Pirkerja danes vključil tudi poziv, naj slovenska vlada s primernimi ukrepi prepreči monopole v distribuciji tiskanih medijev.
Podporo na glasovanju v parlamentu sta dobila tudi druga dva vložena amandmaja. Z enim parlament pozdravlja nastajajočo slovensko zakonodajo o zagovorništvu v zdravstvu, z drugim, ki ga je predlagal avtor resolucije za Slovenijo, italijanski poslanec Demetrio Volcic, pa dogovor Slovenije in Hrvaške glede meje na morju. Pozitivno oceno so v resoluciji sicer dobila vsa slovenska prizadevanja za reševanje odprtih odnosov s sosedami, prav tako aktivno vključevanje v mednarodna prizadevanja za stabilizacijo razmer na Balkanu.
Nasploh je resolucija Sloveniji naklonjena. Parlament z njo pozdravlja napredek Slovenije pri prevzemanju evropske zakonodaje, prizadevanja za administrativno reformo in odpravo sodnih zaostankov ter vzpostavitev Schengenske meje. Pozitivni so tudi pogledi parlamenta na gospodarske razmere v državi in na napredek v pristopnih pogajanjih. Že v uvodu parlament tudi ugotavlja, da želi Slovenija biti pripravljena za EU članstvo z letom 2003 ter da želi sodelovati na volitvah v Evropski parlament leta 2004.
Parlament je v krovni resoluciji o širitvi pozval Evropsko komisijo, države članice in kandidatke naj storijo vse, da do širitve čimprej pride. Evropski parlament meni, da je lani zastavljeno širitveno strategijo treba spoštovati in da morajo biti pristopne pogodbe, glede na napredek posamezne kandidatke, sklenjene do konca leta 2002. Tako na članice in kandidatke parlament naslavlja tudi poziv, naj okrepijo informacijsko kampanjo o širitvi in s tem obveščenost evropskih državljanov o prednostih in obvezah članstva v EU.