Kljub temu Brusova formalno ostaja na tem delovnem mestu, saj še ni prejela sklepa o razrešitvi.
Brusova je pisala celo predsedniku vlade, naj ji končno le pošljejo sklep o razrešitvi. "Ocenjujem, da glede na to, da se skupina ukvarja z organiziranim kriminalom, ni primerno, da že 14 dni ni jasno kdo formalno vodi to skupino. Kolegi sicer normalno delajo," je za 24 ur povedala Boljte-Brusova. Pojasnilo pravosodnega ministrstva o pozni odločbi pa lahko razumemo, kot da niso želeli hiteti, da se ne bi še enkrat opekli.
Državni sekretar na pravosodnem ministrstvu, Karel Erjavec pravi: "Povedati moram, da smo dogovorjeni s kadrovsko službo vlade, da ministrstvo za pravosodje pregleda odločbo, da se nam ne bi zgodilo to, kar se nam je v primeru Fišer, ko je bila odločba premalo obrazložena." Boljte- Brusova naj bi, kot so nam potrdili tudi na vladi, odločbo prejela v prihodnjih dneh, na razpis za mesto vodje posebne tožilske skupine pa se medtem kandidati že lahko prijavijo. Vendar Brusova očitno še ni rekla zadnje besede. "Razmišljam o upravnem sporu, se bom pa odločila takrat, ko bom prejela odločbo," je povedala.
Med možnimi nasledniki Jožice Boljte Brus se omenja ime njene namestnice, Branke Zobec Hrastar, o prijavi na razpis pa razmišlja celo Boštjan Penko iz protikorupcijskega urada. Penko mora sicer najprej še čez sito do morebitnega imenovanja za višjega tožilca. Če mu bo uspelo, bo njegov naslednji korak, nam je potrdil danes, tudi prijava na razpis za precej izpostavljeno mesto vodje skupine tožilcev za posebne zadeve. Novega vodjo bo na predlog pravosodne ministrice imenovala vlada.