Oderuštvo omogoča zakonodaja, ki je uvedla osebne račune in VSE varčevalce oplela za provizijo za vodenje računa - beri sedaj namesto socialističnih obresti banki plačaš po kapitalistično za hranjenje denarja.
Zakonodajalec pa je z ukinitvijo HKS-ov onemogočil cenejšo konkurenco, namesto da bi se kaznovale zlorabe poslovanja teh mini bank.
Kris, dobra ideja :D
Opažam pa, da v naši državi dražijo samo tisti, ki se ob zaključku leta izplačujejo bogate nagrade za uspešno poslovanje in visoke dobičke. Banke, zavarovalnice, naftne in plinske družbe, energetika, ipd... Vedno pa se izgovorijo na Evropo.
Kaj lahko storimo? Popolnoma nič, plačujemo in živimo naprej.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.