Sprejem generalnega državnega tožilca v vzorčastem kostimu. Rokovanje s predsednikom KPK v sproščeni poletni obleki. In kratki rokavi ter razodet tatu na roki ob obisku varuha človekovih pravic. Večkrat v kombinaciji z odprtimi čevlji. Njeni kritiki zlasti na družbenih omrežjih kritizirajo izbiro oblačil predsednice državnega zbora Urške Klakočar Zupančič. Preveč divje in vpadljivo, pravijo.
Njeni kritiki so se spotaknili že ob rdeče salonarje na ustanovni seji parlamenta. Vendar pa predsednica odgovarja: "Položaj predsednice državnega zbora je zdaj zasedla ženska. In zato se ukvarjamo z njenim oblačenjem. Svet je pisan! Ima različne barve. Ljudje so različni, različnih barv. Kaj je narobe s tem?"
Pri tem se prva med enakimi rada primerja s pokojno britansko princeso Diano, ki je vseskozi premikala meje togega kraljevega protokola. Dolgoletna prva dama slovenskega protokola pa meni, da je treba, ko nekdo nastopi javno funkcijo, razmišljati tudi o postranskih stvareh. "Obleka ne naredi človeka, naredi pa vtis, pa če si to priznamo ali ne. Sama sem pristaš večje svobode v oblačenju na vseh področjih, a nekje je neka meja, ki je ni varno prestopiti, kadar je nekdo na državniški funkciji," pravi.
Kreativni direktor Aljoša Bagola, ki ima za sabo nešteto družabnih dogodkov in različnih protokolov, pa ji svetuje: "Treba je loviti ravnotežje med institucijo, pravili in jih tudi ravno prav kršiti. Tako se mi zdi, da ohraniš to svojo individualnost in zdravo uporništvo. Je pa seveda v politični funkciji treba določiti trenutke, dogodke in situacije, ko je mogoče tatuje zakriti ali ko so dovoljeni rdeči kričeči čevlji."
Klakočarjeva poudarja, da je njen stil hkrati tudi podaljšek njene politike. "Ali moramo biti res v neki povprečni sivini in ne smemo niti malo pokukati ven? Ker če bomo, bomo tarča izredno žaljivih kritik na račun izgleda," pravi.
Na račun izgleda je bil sicer v preteklosti tarča kritik tudi poslanec Levice Primož Siter, zaradi logotipa punk skupine, ki je del poslancev užalil. Medtem, ko sta poslanca SDS Žan Mahnič in Tomaž Lisec marsikoga nasmejala s preveč dobesednim razumevanjem pravil oblačenja – "black tie".
KOMENTARJI (725)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.