S tem, ko predsednik vlade Borut Pahor generalnega sekretarja vlade Milana M. Cvikla pošilja na Evropsko računsko sodišče, dokazuje, da je za vsemi Cviklovimi kadrovskimi potezami stal premier sam in da se ne drži načel o strokovnosti, ki jih je pred volitvami razglašal, so danes sporočili iz SDS. Cvikl po njihovem namreč ni najbolj primeren kandidat.
V SDS so prepričani, da je bilo sprenevedanje o tem, kako je Cvikl pri kadrovskih zadevah deloval mimo premierja, samo predstava za ljudstvo, sicer Cvikl ne bi dobil nagrade, temveč bi bil že pred časom, ko je ob uporabi preizkušenih "udbovskih" metod izvajal kadrovsko čistko, predčasno razrešen.
V kolikor pa bi se Pahor držal načel o strokovnosti, ki jih je pred volitvami razglašal, potem bi moral po mnenju SDS izbrati protikandidatko, državno sekretarko na službi vlade za razvoj in evropske zadeve Andrejo Jerina, ki je po prepričanju največje opozicijske stranke politično bistveno manj kompromitirana kot Cvikl, poleg tega pa je vrsto let službovala na računskem sodišču in ima zato boljše strokovne reference kot generalni sekretar vlade.
Soglasje vlade h kandidaturi Cvikla za kandidata za člana Evropskega računskega sodišča je po navedbah SDS neobičajno. Nenavadno je namreč, da tako pomembni funkcionarji vlade in stranke, kot je generalni sekretar, iščejo delovna mesta v tujini, ko je treba razmere urediti doma, poudarjajo.
'Doma zadeve ne delujejo'
Pri tem navajajo, da doma zadeve ne delujejo, saj je vladno delo neorganizirano in zaenkrat neučinkovito. V zadnjem času je s potrditvijo imenovanja Antona Ropa za podpredsednika Evropske investicijske banke in s potrditvijo kandidature Cvikla več kot očitno, da ministri in visoki funkcionarji vlade skrbijo samo za to, katero službo si bodo našli v tujini, so prepričani v SDS.
Sicer pa od premierja, ki je pred dnevi razrešil državno sekretarko na ministrstvu za finance Stanislavo Zadravec Caprirolo, in to ne zato, ker bi bila nestrokovna, pač pa zato, ker ni poslušala ukazov politike glede kadrovanja v Novi Ljubljanski banki (NLB) in je raje zagovarjala interes države, obenem pa je svoje delo opravljala pod najmanj petimi finančnimi ministri, kaj drugega tudi ni pričakovati, so v izjavi za javnost še zapisali v SDS.
Vlada je sicer na torkovi seji soglašala s kandidaturo generalnega sekretarja vlade Cvikla za kandidata za slovenskega člana Evropskega računskega sodišča. Kot je ob tem pojasnil Pahor, kandidat ustreza "vsem referencam, ki jih za to funkcijo zahteva Evropsko računsko sodišče".
KOMENTARJI (43)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.