Direktor družbe Ljubljanski sejem Ante Madjar je na današnjem odprtju poudaril pomen elektroindustrije, ki sodi med nosilne dejavnosti slovenskega gospodarstva, in ustvari 18 odstotkov slovenskega blagovnega izvoza. "Sejem Sodobna elektronika je stičišče vzhoda in zahoda ter novih zamisli," je dejal Madjar in kot novost na letošnji sejemski prireditvi izpostavil razstavljalce iz nekdanje Jugoslavije.
Močna mednarodna udeležba sejma
Letošnjo Sodobno elektroniko, sejem na katerem so prisotna vsa najpomembnejša imena in blagovne znamke s področja industrijske elektronike, telekomunikacij, audio in video elektronike, komponent in proizvodne opreme, pa tudi elektroinštalacij, kabelsko satelitske tehnike in pisarniške avtomatizacije, zaznamuje tudi močna mednarodna udeležba. V vseh halah ljubljanskega Gospodarskega razstavišča in na zunanjem razstavnem prostoru se predstavlja več kot 200 tujih podjetij, prvič tudi podjetja iz Velike Britanije.
Na sejemski prireditvi so razstavni prostor namenili tudi raziskavam in razvoju, na sejmu pa je med drugim predstavljen tudi domači kino ter robobrc, robotska nogometna igra, ki so jo razvili na ljubljanski fakulteti za elektrotehniko. Nekatere od spremljevalnih prireditev na 49. Sodobni elektroniki pa bodo okrogla miza ter dve strokovni predavanji na temo ponarejanja in posnemanja elektrotehniških izdelkov; strokovno posvetovanje in podjetniški forum pod naslovom Sistem inteligentne zgradbe ter mednarodni simpozij o elektroniki v prometu z naslovom Varnost in ekologija v prometnih sistemih.