Slovenija

Okvara Adriinega letala

Brnik, 26. 08. 2003 00.00 1 min branja 0

Varnost potnikov ni bila ogrožena

Na letalu Adrie Airways, ki je letelo iz Ljubljane v Bruselj, je v ponedeljek kmalu po vzletu prišlo do tehnične okvare na tesnilu potniških vrat. Zaradi okvare varnost potnikov in letala ni bila ogrožena, vendar pa je povzročala moteč hrup, zaradi česar se je letalo po dvajsetih minutah vrnilo na brniško letališče.

Varnost potnikov ni bila ogrožena
Varnost potnikov ni bila ogrožena
FOTO: POP TV

Za vrnitev na brniško letališče se je posadka letala Canadair Regional Jet, na katerem je bilo 48 potnikov, odločila zaradi udobja potnikov, potniki pa so nato v Bruselj odleteli z drugim letalom tri ure kasneje.

Kot so poudarili na Adrii, tovrstna napaka ni varnostno vprašljiva, gre le bolj za stvar udobja. Pripeti pa se v povprečju enkrat letno. Pri starejših letalih je ta hrup, ki ga zaradi tlaka povzroča vibriranje gume na vratih, nekaj povsem običajnega.

  • katalog
  • kamin
  • kamera
  • rastlinjak
  • kopalnica
  • generator
  • verige
  • kovček
  • omare
  • regal
  • radiator
  • sesalnik
  • dereze
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1450