Vodstvo kliničnega centra (KC) zadeve ne želi komentirati, čeprav je tožilstvo zahtevo za preiskavo vložilo tudi proti samemu kliničnemu centru. O zahtevi za preiskavo vemo le toliko, kolikor so poročali mediji, so povedali v kliničnem centru. Zato, dokler ne dobijo uradne informacije, o tem ne bodo govorili. Tudi člani notranje komisije kliničnega centra, ki preverjajo ozadje spornega nakupa operacijskih miz, molčijo. Poročilo - v primeru operacijske mize sicer že tretje - morajo pripraviti do konca tega meseca. Njihova naloga je s prstom pokazati na krivca za sporni nakup, ki je klinični center oškodoval za najmanj 230 milijonov tolarjev. Razmere v naši največji zdravstveni ustanovi pa so očitno napete, saj zaposleni nočejo komentirati dogodkov.
Po neuradnih podatkih, se vseh osem članov komisije sestaja vsak dan, razen ob nedeljah. Njihovi sestanki trajajo največ dve uri. Zaenkrat preučujejo le poročilo Končinove komisije in Hojkerjevo poročilo, ki pa sta po naših informacijah dobra podlaga za njihovo delo.
Individualnih pogovorov z zaposlenimi v kliničnem centru, ki naj bi bili vpleteni v nakup operacijskih miz, še niso opravili. A jih bodo, če bodo presodili, da je to potrebno. Komisija bo delo zagotovo končala v roku, vendar se po vsej verjetnosti s podrobnostmi škodljive pogodbe ne bo ukvarjala.