Preiskava obeh afer je tudi pokazala, da iz večine pogodb sploh ni razvidno, kdo jih je sestavil. V primeru Oriona pa so, kot kaže, ljudje celo podpisovali pooblastila, za katera sploh niso vedeli, kaj pomenijo.
S čim naj bi Lepša, v primeru Zbiljskega gaja in Oriona, in Toryeva, le v primeru Oriona, prekršila zakon o notariatu, je že znano. "Glede na naravo posla je dolžnost notarja, da oceni, ali stranka razume, kaj podpisuje," je povedala predsednica Notarske zbornice Erika Braniselj. In ravno to naj bi zanemarila oba notarja.
Posebna komisija notarske zbornice pa je med preiskavo naletela tudi na nepravilnosti, ki niso povezane z notarji. V primeru Orion so ljudje podpisovali pooblastila, da so lahko drugi v njihovem imenu podpisovali na primer prodajne pogodbe, kar ni sicer nič narobe, vendar se je izkazalo, da so ene in iste osebe nastopale v vlogi pooblaščencev Orionovih strank in samega Oriona. "Podatki, kot sem jih navedla; o nepremičninah, o navedbi zneska, o navedbi višine posojila, niso bili v teh pooblastilih," je povedala Branisljeva.
Kot kaže ljudje sploh niso vedeli, kaj podpisujejo. Tudi večina pogodb v obeh primerih, Zbiljski gaj in Orion, je bila sestavljena bolj po domače, kar sedanja zakonodaja dopušča. "Poudarjam, da so avtorji zasebnih listin, ki so bile predložene notarjem v potrditev, v veliki večini primerov neznani," še pravi Branisljeva.
Po sedanji zakonodaji lahko pogodbo sestavi praktično kdorkoli. Po novem pa naj bi pogodbe sestavljali le odvetniki, diplomirani pravniki in notarji, ki bodo tudi nosili odgovornost za vsebino pogodbe, a državni zbor bo predlog sprememb zakona o notariatu obravnaval po rednem postopku, kar pa se lahko precej zavleče.