
Prvo kazensko ovadbo so kriminalisti podali zoper 36-letnika, ki naj bi se od septembra 2004 pa do konca junija 2005 znašal nad takrat še ne 15-letno deklico, ki jo je poznal prek prijateljev. Julija lani pa je osumljenec žrtev, ki je bila takrat stara 15 let, poskušal prisiliti v spolni odnos, a mu je ta uspela pobegniti.
V začetku julija so kriminalisti podali kazensko ovadbo tudi zoper 53-letnega osumljenca zaradi suma storitve kaznivega dejanja spolnega napada na osebo, mlajšo od 15 let, in dveh kaznivih dejanja prikazovanja, izdelave, posesti in posredovanja pornografskega gradiva. Kriminalisti so ugotovili, da je osumljeni od začetka leta 2004 pa do konca junija 2005 prisiljeval takrat 12-letno deklico v razne spolne aktivnosti. Še prej pa je vabil v svoje prostore dečke in deklice, stare med šest in 12 let, ter jim predvajal pornografske videokasete.
Julija so kriminalisti podali kazensko ovadbo še zoper 57-letnega osumljenca, ki naj bi zlorabil svoj položaj osebe, kateri je bil v varstvo zaupan sedemletni deček, s katerim sta sicer v sorodu. Dogajanje so odkrili in prijavili starši otroka.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.