Triinpolurno sejo je že v začetku razburil prihod Kraigherjeve, ki se je očitno dobro pripravila in je s seboj pripeljala še svojo odvetnico. Za trenutek so prisotni dobili občutek, da sedijo v sodni dvorani, kjer bi radi poroto oz. v tem primeru člane sveta prepričali, da se o krivici, ki jo je občutila Kraigherjeva, pač mora razpravljati.

Dragica Papež, odvetnica Kraigherjeve, je nato predlagala, da se razpravo vnese na dnevni red. "Najmanj kar je bilo, je da je bilo vaše izvajanje nekorektno in netočno. Jaz mislim, da imajo člani sveta pravico slišati tudi drugo stran," je prisotne nagovorila Papeževa.
Predsednik sveta je potem dal predlog na glasovanje, in je bil tudi izglasovan. In potem so začeli. Kraigherjeva je pojasnila svojo stran zgodbe in poudarila, da pričakuje, da se ji bo direktor Marušič za storjeno opravičil.

"Jaz njega ocenjujem kot korektno osebo, takrat, ko mora predstaviti sebe, tako da pričakujem, da bo to napravil zaradi sebe," je povedala Kraigherjeva. In dodala, da je prav, da se o tem razpravlja na seji sveta.
Povsem nasprotno pa meni direktor Inštituta.
"To ni v skladu s poslovnikom. Po novi zakonodaji to ni stvar sveta zavoda," se je odzval Marušič.

Marušič je zanikal tudi obtožbe odvetnice Dragice Papež, ki trdi, da se je zavedal vseh storjenih pravnih napak - gre predvsem za prekratek rok za zagovor, in zato odpoved preklical.
"Ko se odloča o tako pomembnem človeku, oziroma o tako pomembni funkciji, kot je direktor centra za varovanje zdravja za nalezljive bolezni, pa mislim, da je vendarle prav, da se pogledajo čisto osnovne stvari, ki sploh niso vsebinske zadeve," je menila Papeževa.
"To ni res. Odpoved sem preklical zaradi tega, ker se je primarij dr. Kraigherjeva distancirala od dela finančno pravnega poslovanja s cepivi," je odgovoril Marušič.
Kraigherjeva o nadaljnji pritožbi za zdaj ne razmišlja. Na Inštitutu pa se še naprej ubadajo s kadrovskimi težavami. Ljudje zaradi nezadovoljstva pri delu odhajajo, direktor pa pravi, da službe menjajo le zaradi boljših ponudb.