
Večdnevno deževje, kateremu se je danes pridružil še sneg, na Štajerskem povzroča velike težave. Poplavljena so številne kmetijske površine, plazovi, ki ogrožajo številne domove, pa se kar vrstijo. Najhuje je na območju Kozjaka. Na Zgornjem Slemenu plaz, ki se je sprožil zgodaj zjutraj, resno ogroža stanovanjsko hišo v kateri živi družina s tremi majhnimi otroki. Prav tako je ugrezanje zemlje ogrozilo stanovanjsko hišo v Zgornji Voličini, kjer se je dvorišče pogreznilo za dober meter, zemlja pa se še vedno premika.
Pretoki rek se zmanjšujejo
Danes se pretoki rek po vsej državi postopno zmanjšujejo. Pretoki so še vedno veliki predvsem v severovzhodni in južni Sloveniji, vendar tudi tam reke počasi upadajo. Reka Mura, ki je v noči na soboto prestopila bregove, v Gornji Radgoni je dosegla višino 347 centimetrov, je poplavila tudi cesto med Ljutomerom in Črenšovci pri Srednji Bistrici, ki je še vedno zaprta, čeprav je Mura medtem že začela upadati.

Mura je močno narasla predvsem zato, ker so jo v Avstriji napolnili tamkajšnji pritoki. Ker je Mura presegla višino 320 centimetrov, so razglasili pripravljenost prve stopnje, kar pomeni, da jo vodarji intenzivno spremljajo. Civilna zaščita je v pripravljenosti, ko gladina reke doseže 420 centimetrov, tretjo stopnjo pa razglasijo ob višini 450 centimetrov in tedaj tudi aktivirajo civilno zaščito. Kot je ob narasli Muri že običajno, reka zapusti strugo ter zalije nekaj polj in gozdov, vendar znotraj obrambnih nasipov. Tokrat je prišlo do težav tudi na gradbišču avtocestnega mostu, kot omenjeno, pa je že od jutranjih ur zaprta cesta pri Srednji Bistrici.
Še naprej poplavlja tudi Krka, ki je bregove prestopila med krajema Zameško in Kostanjevica na Krki. Tamkajšnja cesta je neprevozna, poplavljena so nekatera gospodarska poslopja, stanovanjske hiše pa še niso ogrožene. Zgodaj popoldne je bila višina 291 centimetrov.
Na Štajerskem še vedno poplavljata tudi Dravinja in Pesnica.