Obtožbe so hude, ampak "tisti, ki nosimo odgovornost za vodenje države, jih moramo znati prenesti, tudi če so neutemeljene", je v zvezi z očitki predsednika SDS Janeza Janše dejal premier Borut Pahor. Pahor je ob tem tudi zavrnil, da bi šlo za spor koalicije ali vlade z opozicijo ali s političnimi tekmeci.
Spomnimo: Janševe obtožbe
Janša je osumljen, da je izdal tajne podatke, ker je pred kamerami bral del zaupnega magnetograma. Sam je prepričan, da se mu spet dogaja ''politični proces''. ''Več kot polovica članov moje vlade ima takšna in drugačna vabila s strani policije, informacijske pooblaščenke, Kosove komisije, različnih sodišč, Virant, Mate, Šturm, Zver, generalni sekretar vlade,'' je dejal Janša.
Ne samo, da se je koalicija premierja Pahorja odločila, da bo uporabila represivne organe v politične namene, vlada ustvarja celo koruptivno okolje ravno zato, da bi politični vpliv imela, trdi Janša.
Janša tudi nad kriminalista
Zaslišanje osumljenca na policiji bo 2. julija. Janša bo na zaslišanje šel, a tudi kriminalist, ki vodi postopek po Janševem mnenju ni izbran naključno. Janša trdi, da naj bi imel ta kriminalist v prejšnjem mandatu v policiji zaradi nezakonitega napredovanja težave, zdaj pa bo politično poslušen.
Vrh policije pa je nad Janševimi obtožbami, da delujejo politično, zgrožen. Direktor policije Janko Goršek zatrjuje, da od politike niso dobili nobenih navodil, proti komu naj ukrepajo. Zoper prvaka SDS so postopek začeli sami, pravi Goršek, po uradni dolžnosti – torej na podlagi poročanja v medijih.
Preiskava zoper Janšo, ki ima status osumljenca, pa je ta hip v fazi zbiranja obvestil. Zagrožena kazen za izdajo tajnih podatkov je do treh let zapora, in če Janša na zaslišanje 2. julija ne bi prišel, bi ga policija tja privedla prisilno.
KOMENTARJI (180)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.