Iz Okrožnega sodišča v Ljubljani so nam potrdili, da proti Leonardu F. Peklarju poteka izročitveni postopek. "Postopek poteka po pravilih države, ki osebo izroča. Za posredovanje informacij o tem, na kakšen način poteka postopek in kdaj bo končan, sodišče ni pristojno," so zapisali.
Po informacijah tožilstva naj bi se Peklar nahajal v Združenih arabskih emiratih. Na policiji so nam potrdili, da naj bi osumljenca prijeli prav tam. "Na podlagi razpisanega iskanja v Interpolovi bazi iskanih oseb in zaprosila, naslovljenega biroju Interpola v Abu Dabiju, Združeni arabski emirati, smo od slednjih konec maja prejeli obvestilo, da so na podlagi mednarodne tiralice slovenskega sodišča odvzeli prostost omenjeni iskani osebi," je sporočil Drago Menegalija iz Generalne policijske uprave (GPU).
GPU je o tem obvestilo ljubljansko okrožno sodišče, ki jim je poslalo izročitveno dokumentacijo po diplomatski pošti. Ko bodo Peklarja izročili Sloveniji, bo sodišče razpisalo novo obravnavo.
Peklar: 'Sem doma, v Dubaju'
"Že ves čas sem doma, v Dubaju. Prostost mi ni bila odvzeta," je zatrdil Peklar, ki pravi, da aktivno sodeluje z vsemi organi v Sloveniji in v ZAE. Kot pravi se pojavlja veliko nejasnosti. "Ena od teh je, da policija preko medijev trdi, da sem pobegnil in da je sodišče pritrdilo tej interpretaciji, čeprav imajo že dve leti in pol vsi moje podatke in telefonske številke," je dodal Peklar.
Policija pa medtem še vedno vztraja pri svoji izjavi. Več v oddaji 24UR ZVEČER.
Peklar je osumljen zlorabe položaja in sklepanja fiktivnih poslov
Interpol je aprila izdal tiralico za Leonardom F. Peklarjem, lastnikom podjetja Socius, ki je vpleten v sporne posle s propadlim gradbenim velikanom SCT. 48-letnika iščejo zaradi suma zlorabe položaja. Peklar je takrat preko svojega odvetnika sporočil, da se nikoli ni skrival ali bežal.
Peklarju, ki so ga nekoč imenovali tudi čudežni deček tranzicije, očitajo, da je sklenil za 2,3 milijona evrov fiktivnih pogodb tudi z Mobitelom oziroma Siolom, hčerinskima družbama Telekoma, ki ga je Peklar nadziral od leta 2001 do 2005. Predobravnalni naroki so bili že izvedeni, takoj ko bi moral Peklar tudi dejansko priti na sodišče, pa se je zapletlo, saj je bil "do nadaljnega" nenadoma nezmožen za udeležbo na obravnavah.
Sodišče je za Peklarjem, ki se ni udeleževal sojenja v zadevi Big trading, najprej razpisalo pripor, nato pa še mednarodno tiralico. Obtoženi je kot razlog, da ne hodi na sodišče, navajal poslabšanje zdravja. Tožilec Boštjan Jeglič je vztrajal, da je to očitno posledica začetka kazenskega postopka, zaradi česar je zahteval pripor.
V zadevi Big trading je po mnenju tožilstva spornih več nakazil SCT družbi Big Trading za domnevno fiktivne svetovalne posle v letih 2003 in 2004. SCT naj bi družbi Big trading plačal več kot 300.000 evrov za svetovanje pri korporativnem upravljanju in nekaterih poslih, del tega denarja pa naj bi se tudi prek nepremičnin vrnil v roke vodilnih v SCT.
KOMENTARJI (98)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.