Črna kronika

Pestrih 24 ur za ljubljanske policiste: pretkani tatovi neopazno vstopijo v hišo in odnesejo denar

Ljubljana, 05. 06. 2018 11.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Ljubljanski policisti opozarjajo na več primerov drznih tatvin iz stanovanjskih hiš, ki jih storilci izvršujejo na zelo prefinjen in pretkan način. Na enem od avtocestnih postajališč pa je neznanec državljana Belorusije oropal, medtem ko je ta spal v vozilu s spuščenimi stekli na zadnjih vratih.

Ropar
Ropar FOTO: iStock

Policisti Policijske uprave Ljubljana so obravnavali več primerov drznih tatvin. Ena od njih se je zgodila na Vrhniki. Po do zdaj zbranih podatkih je neznani moški ogovoril oškodovanko in jo zvabil iz hiše, medtem pa je vstopil drug storilec, pregledal prostore in vzel denar. S kraja dogodka se je odpeljal s črnim vozilom.

Ljubljanski policisti so bili obveščeni še o dveh tatvinah. Prva se je zgodila v Domžalah, kjer je neznani storilec neopazno vstopil v eno od tamkajšnjih hiš in odtujil denarnico z vsebino. Približno isti čas pa so bili policisti obveščeni še o enem vlomu v hišo na ljubljanskem Viču. Neznani storilec je vanjo stopil skozi okno, pregledal notranjost in na koncu odnesel denar.

Počivališče Lukovica: Med spanjem pri odprtem oknu ostal brez denarja

Nepozornost oškodovanca je izkoristil tudi neznani storilec na avtocestnem počivališču Lukovica. Medtem ko je državljan Belorusije v vozilu spal s spuščenimi stekli na zadnjih vratih, je storilec iz notranjosti vzel naramno torbo, v kateri je bilo za okoli 2000 evrov denarja.

Neznani storilec je izkoristil nepozornost državljana Belorusije na postajališču Lukovica.
Neznani storilec je izkoristil nepozornost državljana Belorusije na postajališču Lukovica. FOTO: POP TV

Tatovi pa so bili na delu tudi severovzhodno od Ljubljane. Storilec je v eni od trgovin v Litiji odtujil več parfumov in jih spravil v nahrbtnik. Na njegovo dejanje ga je opozorila prodajalka, ki jo je osumljeni odrinil tako, da je padla na tla, storilec pa je nato zbežal iz trgovine. Po do zdaj zbranih informacijah je policistom uspelo ugotoviti identiteto osumljenca, ki pa še ni bil izsleden. Policisti z delom še vedno nadaljujejo.  

Policisti ljudem svetujejo, da imajo osebe, ki so prišle do njih nenapovedano, ves čas pod nadzorom in jih brez razloga ne vabijo v prostore. Hišo je treba vedno zakleniti in vzeti s seboj ključ, četudi stopimo samo za vogal.

Policisti opozarjajo: tarča tatov največkrat starejši občani

Na Policijski upravi Ljubljana opozarjajo, naj bodo ljudje bolj previdni oziroma pozorni do neznancev, ki prihajajo na njihove domove in jih ogovorijo. Drzne tatvine iz stanovanjskih hiš, ki so ponovno v porastu, storilci namreč izvršujejo na zelo prefinjen in pretkan način. Oškodovance, najpogosteje so to starejši občani, pa zavedejo do te mere, da preteče kar nekaj časa, preden ugotovijo, da so bili okradeni. 

Kreativnost storilcev ne pozna meja

Storilci oškodovance iz njihovih domov izvabijo z različnimi ukanami: predstavijo se, da so serviserji, bodisi da so prišli odkupit staro železo, da prihajajo iz elektro službe in si ogledujejo teren, kje bi postavili nove daljnovode, da bodo opravljali sanacijo odtokov in podobno. Med odsotnostjo stanovalcev pa vstopijo v hišo drugi storilci in odtujijo v večini primerov denar in nakit. Največkrat se do hiše pripeljejo z vozilom in tako kraj tudi zapustijo.

V kolikor se osebe izdajajo za serviserje, izvajalce del in podobno, vedno zahtevajte na vpogled njihovo identifikacijsko izkaznico ali delovni nalog. Ob tem pa bodite pozorni tudi na videz oseb (oblačila, govor, posebnosti) ter vozilo, s katerim so se pripeljali (znamko, barvo, tip in registrsko številko vozila). 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (11)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ssbobo
06. 06. 2018 09.50
predvsem si zapomnite registrsko tablico............ kajti bila je odtujena z nekega vozila pač nekje ter nameščena na neko vozilo katero je bilo tudi pač odtujeno tam nekje........ matr imamo nesposobno zakonodajo pa posledično sodstvo pa s tem tožilce za zaključek pa brezvoljne policijste kateri so končno ugotovili da se ne splača truditi za narod kajti zlikavci bodo po zakonu izpuščeni kakor hitro opravijo pogovor kjer koli že..........
modrook
05. 06. 2018 15.49
+14
Beretta FS96 kal. 40
murinar
05. 06. 2018 15.40
+12
Janša ,zaščitite slovenski narod ,kar je še od njega ostalo !
truckersaso
05. 06. 2018 15.17
+29
Že več kot eno leto se dogajajo take tatvine,nikoli se ne najdejo storilci očitno se mora vsaka hiša oborožiti,ker drugače temu nebo konca!!Kako to,nas pa takoj najdejo če položnica ni plačana?
Ramzess
05. 06. 2018 16.30
-1
Morda boš dojel določeno naravnanost sistema.
jebalvisvoju
05. 06. 2018 14.17
+2
te skrbi so vsaj zame odvec haha
raptor2
05. 06. 2018 13.59
+12
Brazilci so se modernizirali. Ce vidis brazilca v razcapanih oblacilih pa da ti rece da gleda da bo tukaj postavljal vodovod in mu verjames, si si sam kriv ce te okradejo
Uporabnik8879
05. 06. 2018 13.45
+14
Men denarja ne morejo ukrasti, ker ga nimam....
jarti?
05. 06. 2018 22.39
+1
seprau, da če ti nimaš, naj kradejo, al kaj
SenecaLucius
05. 06. 2018 13.36
+19
Ko bo sestavljena nova vlada bo nastalo takšno blagostanje, da teh tatvin ne bo več, ker bodo vsi živeli v izobilju! ;p
modrook
05. 06. 2018 15.50
+3
Rodrigo Duterte je pokazal pot kako se temu streze