Člani komisije so tokrat k informativnemu pogovoru povabili novinarja Petka, ki je predstavil zadeve, o katerih je pisal kot novinar pred brutalnim napadom nanj 28. februarja lani, ter njegovo videnje poteka policijsko-kriminalistične preiskave, v kateri so bile zlasti v začetni fazi po njegovem mnenju narejene nekatere napake.
"V to preiskovalno komisijo polagam precej upanja," je za 24ur povedal Miro Petek. "Storilcev ne poznam, saj so me napadi od zadaj, seveda pa slutim, kdo bi bil lahko storilec oz. naročnik napada. Preiskovalna komisija ima predvsem to možnost, da pridobi nekatere dokumente, ki jih sicer lahko pridobi tudi policija, ki pa ji je očitno pošla sapa ali pa so zašli v slepo ulico," je pred zasedanjem komisije povedal Petek.
Med sejo so se pojavila tudi ugibanja, zakaj preiskave doslej še niso prenesli iz lokalnega okolja v Ljubljano, kjer ni morebitnih sorodstvenih povezav, ki bi lahko ovirale preiskavo, kot je to mogoče na Koroškem. Komisija bo zato preverila, ali obstaja že sedaj možnost, da bi se zadeve lotila posebna tožilska skupina, ter da bi policijsko-kriminalistično preiskavo prenesli v Ljubljano.
Kot je po seji povedal predsednik komisije Mirko Zamernik (SDS), bo njihov naslednji korak v okviru predhodnih preiskovalnih dejanj po pričakovanjih še v tem tednu povabiti na pogovor predstavnike policije ter tožilstva. Ob tem je potrdil, da so del zahtevane dokumentacije, ki pa še ni popolna, v zvezi z napadom na Petka že pridobili.
Zamernik je izrazil pričakovanje, da se bodo kmalu uspeli dogovoriti za zunanjo strokovno pomoč komisiji, z njeno pomočjo bi namreč lahko zbrali vse pisne kot ustne podatke, kar bi bilo usmeritev za njihovo prihodnje delo pri zbiranju dokaznih sklepov in mogoče določitvi preiskovancev.