Jutri bodo pobudniki peticije, s katero poslance pozivajo, da si plače znižajo na minimalno, v državni zbor prinesli podpise. Zbrali so jih že skoraj 18.000, predsednik DZ Janko Veber pa peticijo razume kot poziv poslancem k še bolj odgovornemu delu, zlasti pri sprejemanju ukrepov, ki vplivajo na blaginjo ljudi. V tej luči bodo poslanci tudi pozornejši na predloge vlade, dodaja.
Državljani po mnenju Vebra pričakujejo, da se ukrepi, ki znižujejo njihov standard, pravzaprav ne sprejemajo več, in da se v Sloveniji "vendarle znova pojavi gospodarska rast".
"Prepričan sem, da bo to velika spodbuda poslankam in poslancem, da bodo dejansko bistveno bolj pozorni na vsebino rešitev, ki jih bo predlagala vlada. Tudi sam menim, da je za Slovenijo rešitev gospodarska rast in ne stiskanje," je poudaril.
Podpisniki sicer peticijo podpisujejo na spletu, njen pobudnik pa predlaga znižanje poslanskih plač na minimalno plačo, a z možnostjo nagrad za uspešno delo, v kar bi se štelo zvišanje plač in gospodarske rasti, zmanjšanje brezposelnosti ter "iskanje ukradenega denarja v tujini".
Kot navaja avtor v dopisu, ki ga je sicer že maja posredoval tudi poslancem, se mu zdi pomembno, da poslanci dajo zgled državljanom, da so "pripravljeni biti v istem čolnu" z več kot polovico zaposlenimi v Sloveniji in si kot osnovo vzeti minimalno plačo.
Peticijo je sicer že od aprila mogoče podpisati na spletni strani Pravapeticija.com. Število podpisov predvsem zadnje dni narašča iz minute v minuto, svoj podpis pa je po navedbah avtorja peticije prispeval tudi poslanec PS Jožef Kavtičnik. Peticijo naj bi v DZ prinesli v soboto dopoldne. Ali jih bo kdo tudi sprejel, še ni znano.
KOMENTARJI (284)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.