Kolona šestih vozil v spremstvu policije je odpeljala izpred luksuzne vile v neznano smer. Vozila so se izognila 20 demonstrantom, ki so na glavnem dovozu Pinochetov odhod pospremili z žvižgi, protestnimi gesli in bobnanjem.
Pinochet je Anglijo zapustil po odločitvi britanskega notranjega ministra Jacka Strawa, da mu zaradi slabega zdravja ne bodo sodili za hudodelstva, storjena med vojaško diktaturo v Čilu.
Čilska vlada je v odzivu na današnjo izpustitev nekdanjega čilskega diktatorja Augusta Pinocheta poudarila, da je primer Pinocheta ''neprijetna zadeva za podobo Čila v svetu''.
Britanski premier Tony Blair je danes v Londonu čestital notranjemu ministru Jacku Strawu za popolno izvedbo primera Pinochet. ''Šlo je za izjemno zahteven primer in Jack Straw ga je ob upoštevanju pravil izvedel popolno,'' je po besedah Blairovega tiskovnega predstavnika povedal britanski premier. Pohvalo notranjemu ministru Strawu pa je izrekla tudi nekdanja premierka Margaret Thatcher.
Iz Bele hiše so sporočili, da bi morala mednarodna skupnost spoštovati odločitev britanskih oblasti, da nekdanjega čilskega diktatorja Augusta Pinocheta izpustijo v domovino.
Predstavnik Bele hiše je povedal, da so britanske oblasti ugotovile, da Pinochet ni v stanju, da bi mu lahko sodili, kar bi morala mednarodna skupnost spoštovati.
Skupni zunanjepolitični predstavnik EU Javier Solana pa je v Lizboni izjavil, da ''globoko obžaluje'' odločitev birtanski oblasti o izpustitvi Pinocheta. Dodal je, da razume nezadovoljstvo družin oseb, ki so bile žrtve v času Pinochetovega režima v Čilu in izrazil upanje, da bosta vlada in demokracija v Čilu znali opraviti svojo nalogo. Pinochet naj bi v prestolnico Čila prispel v petek med 8. in 12. uro po lokalnem času (med 12. in 16. uro po srednjeevropskem času), kar naj bi njegovim privržencem omogočilo, da mu priredijo primeren sprejem.