Kot smo pisali, je predsednica republike Nataša Pirc Musar dejala, da je prepričana, da bi moral premier Robert Golob, če KPK ugotovi kršitev integritete glede domnevnega izvajanja pritiskov na nekdanjo notranjo ministrico Tatjano Bobnar in druge na ministrstvu, odstopiti. V Gibanju Svoboda so se odzvali, da je predsednica z javnim ugibanjem o tem, kaj bi moralo slediti hipotetični odločitvi KPK, politično posegla v potekajoč pravni postopek.
"Predsednica Republike Slovenije je s svojim javnim ugibanjem o tem, kaj bi moralo slediti hipotetični odločitvi Komisije za preprečevanje korupcije (KPK), politično posegla v potekajoč pravni postopek pred KPK. Ta politični poseg je še toliko bolj sporen, ker prihaja z mesta predsednice države," so sporočili iz Gibanja Svoboda.
Kot pravijo, v tem primeru ne gre samo za možnost, da gre za politični pritisk na delo KPK, ampak tudi za konflikt interesov, ker je postopek zoper predsednika Vlade Republike Slovenije sprožila predsedničina tesna sodelavka in svetovalka v Uradu predsednice Republike Slovenije, ki je takoj po vložitvi ovadbe našla zatočišče pri predsednici države.
Spomnili so, da je predsednik vlade Robert Golob vse navedbe glede domnevnega vmešavanja v delovanje Policije že večkrat odločno zavrnil.
Pirc Musarjeva je novembra dejala tudi, da je nekaj napetosti med institucijama predsednice republike in predsednika vlade po tem, ko je Bobnarjeva pričala pred preiskovalno komisijo DZ, ki preiskuje domnevno vpletanje politike v delovanje Policije.
Na različnih bregovih sta se znašla tudi ob postopku napotitve posebne misije oziroma vladnem imenovanju odposlanca Slovenije za članstvo v Varnostnem svetu ZN Samuela Žbogarja. Predsednica je odločitev vlade takrat ocenila za nenavadno. "Za vse ostalo boste morali vprašati predsednika vlade," je dejala.
KOMENTARJI (218)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.