Slovenija

Planinšek nova okrepitev

Ljubljana, 19. 04. 2000 08.46 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

V vodstvu alpskih smučarskih reprezentanc v naslednji sezoni ne bo prišlo do večjih sprememb. Koordinator moških reprezentanc bo še naprej Klemen Bergant, ženskih pa Dušan Blažič. Edina novost je, da bo strokovni štab moške A reprezentance okrepil Urban Planinšek, ki bo ob Stojanu Puhalju v pripravljalnem obdobju skrbel za veleslalomsko pripravljenost, v tekmovalnem pa za tiste tekmovalce, ki se bodo poleg veleslaloma ukvarjali tudi s hitrimi disciplinami.

Večjih sprememb ne bo tudi v sestavi reprezentanc. V ženski A ekipi, ki bo s telesnimi pripravami začela maja, s snežnimi, v katerih bodo združile moči z Norvežankami, pa junija, bodo še naprej Špela Pretnar, Urška Hrovat, Nataša Bokal, Alenka Dovžan, Mojca Suhadolc in Špela Bračun, B reprezentanco bodo sestavljale Katarina Breznik, Lea Dabič, Tina Maze, Špela Bertoncelj, Maja Furek in Lea Lazar, zaenkrat pa še ni povsem znan status Anje Kalan, ki bo verjetno prekinila s kariero, Mojce Rataj, Nine Mulej in še nekaterih.

Pri moških bodo v A ekipi Jure Košir, Matjaž Vrhovnik, Mitja Kunc, Drago Grubelnik in Jernej Koblar, v B Mitja Valenčič, Andrej Miklavc, Uroš Pavlovčič, Rene Mlekuž, Bernard Vajdič in Mitja Dragšič, v ekipi za hitre discipline, ki bo še naprej delovala pod vodstvom Jožeta Gazvode, pa bodo Peter Pen, Andrej Jerman, Grega Šparovec, Jernej Reberšak, Ožbi Ošlak, Igor Kozlar ter ''pogojno'' Aleš Brezavšček, če bo pozdravil poškodbo hrbta. A in B reprezentanca bo večinoma trenirala skupaj (nekaj časa jim bodo družbo delali Finci), medtem ko se bodo smukači verjetno pripravljali z Avstrijci.

Zbor alpskega smučanja v prostorih Fakultete za šport je trajal več kot pet ur. Glavni trenerji so podali poročila o minuli sezoni, največ časa pa je odvzela polemika o novem modelu organiziranosti dela v alpskem smučanju. Direktor reprezentanc Tone Vogrinec je podal predlog, da se ob klubih in regijskih reprezentancah ustanovi tudi medregijska reprezentanca, v kateri bi bili najboljši s treh regijskih reprezentanc. V njej naj bi obetavni smučarji imeli 30 dni skupnega treninga, omogočala pa naj bi postopen prehod v C reprezentanco. Člani zbora so sicer idejo podprli, dokončno pa jo niso potrdili, saj se je zataknilo pri finančnih zadevah. Končna odločitev o tem bo padla 10. maja.

Vogrinec je bil nasplošno osrednja osebnost zbora. Bil je praktično edini, ki se je tudi s kritiko oglasil na poročila glavnih trenerjev. ''Očeta'' slovenskega smučanja skrbi povsem podmladek, saj je za najboljšimi, predvsem pri ženskah, velika luknja. Vogrinca prav tako skrbi delo z najmlajšimi kategorijami, kajti tam na največjih tekmovanjih ni pravih uspehov. ''Med strokovnjaki prevladuje mnenje, da je pri dečkih in deklicah premalo učenja smučanja in preveč treningov med koli in tekmovanj. Brez tekem pravega motiva sicer ni, a treba je najti pravo mejo. Dejstvo je, da nas Hrvati v mlajših selekcijah pošteno vodijo. Oni posnemajo naš sistem dela v 80. letih, ki pa ga sam ne odobravam več. Če bi se vrnili na prejšnji sistem, bi se lahko našel kakšen Petrovič ali Svetova, toda širše baze ne bi imeli. Hrvati gotovo več trenirajo, toda njihovi mladi tekmovalci, kot so brat in sestra Kostelič ter Fleissova so že na pol invalidi, je dejal Vogrinec, ki pa ni imel večjih opazk, ko je zbor potrdil koridinatorja dela pri mlajših selekcijah Romana Šturma in Jerneja Plajbesa.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10