Predstavniki ministrstva za izobraževanje so danes z vodstvi študentske organizacije, Študentskega sveta stanovalcev študentskih domov ter Študentskih domov Ljubljana našli rešitev za vseh 228 študentov, katerih nastanitev je bila negotova. Dogovorili so se tudi za pripravo novega zakona, ki ureja področje subvencioniranega bivanja.
Po današnjem sestanku so z ministrstva za izobraževanje, znanost in šport sporočili, da bodo študenti, ki so že nastanjeni v študentskem domu v Ljubljani in so po objavi razpisa diplomirali ter bodo v naslednjem študijskem letu nadaljevali študij na višji stopnji, v kolikor izpolnjujejo pogoje za subvencionirano bivanje, lahko bivali v študentskih domovih. Bivali bodo lahko po nastanitveni ceni brez subvencije, vse dokler se z njimi ne sklene nastanitvena pogodba za subvencionirano bivanje.
Ministrica Maja Makovec Brenčič je tudi napovedala, da bodo aktivno pristopili k pripravi zakona, ki bo sistemsko urejal subvencionirano bivanje študentov, in to področje uredili celostno.
V Študentski organizaciji Slovenije so pred tedni opozorili, da okoli 500 študentom, ki letos nadaljujejo magistrski študij, grozi, da bodo ostali brez sobe v študentskem domu. Vpleteni so ves čas iskali ustrezno rešitev. Skladno z razpisom bi morali tisti, ki so bivali v študijskem letu 2014/2015 in jim je pravica do subvencioniranega bivanja potekla med tem študijskim letom, vložiti prošnjo za sprejem in ne za podaljšanje. Tako bi kandidirali z drugimi, ki še niso bivali v študentskem domu, hkrati pa bi bili uvrščeni na prednostni seznam. Posledično bi se morali ob prenehanju statusa izseliti, nova vselitev pa bi se lahko zamaknila do pomladi.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.