Slovenija

Podatki vzeti iz konteksta

Ljubljana, 21. 09. 2006 16.05 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Podatki, ki jih je o nezadovoljstvu policistov objavil časnik Dnevnik, so zavajajoči, poudarjajo na ministrstvu.

Policisti ne zaupajo svojemu vodstvu, polovica bi jih takoj zapustila svoje vrste, če bi se pokazala možnost druge službe, je po poročanju včerajšnje izdaje časnika Dnevnik pokazala zunanja raziskava. Strokovnjaki in poznavalci menijo, da je stanje zastrašujoče in je skrajni čas, da uredijo notranje odnose, saj je nezadovoljen policist lahko nevaren.

Dnevnik je poročal, da bi kar polovica policistov odšla iz policije, če bi imela boljšo ponudbo
Dnevnik je poročal, da bi kar polovica policistov odšla iz policije, če bi imela boljšo ponudbo FOTO: POP TV

Raziskava, ki jo izvajajo ekonomska in pravna fakulteta ter fakulteta za policijsko varnostne vede sicer še ni končana. Vendar so na internem sestanku predstavnikom policije že predstavili nekatere rezultate, iz katerih je med drugim razvidno, da le 13 odstotkov policistov zaupa vodstvu policije in da bi jih polovica, če bi imela boljšo ponudbo, iz policije takoj odšla. Avtorji raziskave sicer poudarjajo, da je še prezgodaj komentirati, saj analize vseh odgovorov še niso naredili.

Srečko Jarc poudarja, da so podatki nepopolni
Srečko Jarc poudarja, da so podatki nepopolni FOTO: POP TV

Pri naročniku, notranjem ministrstvu so za 24UR povedali, da podatki sicer držijo, vendar jih še ne morejo komentirati, saj raziskava še ni končana. So pa navedli še dva nova podatka, ki dajeta boljšo podobo policije. “68% vseh anketirancev meni, da vodstvo policije skrbi za dober stik s policisti in nekje čez 40 odstotkov jih meni, da predstojnikom lahko zaupajo in dobijo podporo pri njih,” je za 24UR povedal Srečko Jarc z Direktorata za policijo in druge varnostne naloge. Večje zaupanje so torej policisti pokazali prvim nadrejenim kot vodstvu policije.

Na ministrstvu za notranje zadeve poudarjajo, da so izsledki, ki jih je objavil Dnevnik neuradni, ker raziskava še ni končana ter poudarjajo, da so podatki, objavljeni v časniku, iztrgani iz konteksta in nikakor ne odražajo dejanskega stanja.

Kot pojasnjuje ministrstvo, je bila anketa med policisti opravljena v okviru ciljnega raziskovalnega projekta, ki bo pripomogel k pripravi ukrepov za zajezitev vse večjega števila odškodninskih zahtevkov pri uporabi prisilnih sredstev policije. Poteka na več področjih: analiza vzrokov, procesi izobraževanja in usposabljanja, ocena obstoječe pravne ureditve in predlogov za dopolnitev, metodologijo nadzora nad uporabo prisilnih sredstev z namenom razviti novo metodologijo za celovito spremljanje in nadzor nad uporabo policijskih prisilnih sredstev.

Projekt bo predvidoma zaključen v začetku prihodnjega leta. Na podlagi ugotovitev raziskave bodo na ministrstvu pripravili ukrepe za odpravo morebitnih napak in za celovito izboljšanje dela.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

fedepotocnik@gmail.com
21. 09. 2006 22.09
LOL, jst bi jo tut! Lepo povedan, rijo27
Rijad Proši?
21. 09. 2006 18.27
bedaki, vsakdo bi zamenjal službo, če bi imel boljšo ponudbo.
lepej@email.si
21. 09. 2006 18.11
Vse, kar piše je popolnoma res!!!