V njej se počuti dobro in jo s svojimi izkušnjami in delovanjem bogati in krepi, je na tradicionalnem, že 14. taboru SLS, s katerim ta začenja kampanjo za lokalne volitve, poudaril predsednik stranke in okoljski minister Janez Podobnik. Na prireditvenem prostoru pred Mozirskim gajem se je po oceni organizatorjev zbralo več kot 7000 članov in simpatizerjev SLS, vključno z strankinim vodstvom, ministri, poslanci, državnimi svetniki in župani.
Po besedah Podobnika je bila SLS, ki je maja slavila 17-letnico delovanja, prevečkrat deležna neupravičenih kritik. Gre za preprosto dejstvo, da se je SLS v določenih obdobjih slovenske politike zdela nezaželen ali moteč dejavnik na političnem zemljevidu, meni Podobnik.
Ob tem predsednik SLS dodaja, da je bila stranka ravno zaradi dolgoletnega delovanja in prizadevanja za izboljšanje položaja slovenskega kmetijstva v zadnjih mesecih priča neutemeljenim napadom in očitkom, ob katerih je zaman čakala na kakršne koli dokaze. Če pa bi krivda res komurkoli bila dokazana, ni dvoma o tem, da za takšne ljudi v stranki ne bi bilo več prostora, poudarja Podobnik. "Če se je na ta način želelo stranko oslabiti, se je zgodilo nasprotno: notranje smo se okrepili, nekatera stara nesoglasja pa so bila presežena."
Podobnik je ponovno poudaril, da SLS podpira spremembo zakona o RTV Slovenija. Poleg vseh ostalih argumentov, ki govorijo v prid novemu zakonu, stranka izpostavlja večjo demokratičnost programskega sveta, saj bo imela možnost predlagati njegove člane precej širša civilna družba. Obenem bo državni zbor pri imenovanju programskega sveta upošteval načelo regionalne uravnoteženosti, pojasnjuje Podobnik.
Podobnik tudi o prodaji Mercatorja
Po Podobnikovih besedah je glede prodaje državne lastnine še nedavno prevladoval zelo liberalističen pogled. "Veseli pa smo, da se največji zagovorniki takojšnje in celotne prodaje najkvalitetnejšega slovenskega premoženja sedaj umikajo in dobiva domovinsko pravico naš pogled," dodaja Podobnik.
Glede prodaje Mercatorjevih delnic je Podobnik dejal, da gre za vprašanje, ki je vezano na pristojnost organov, ki nadzirajo Kapitalsko družbo, Slovensko odškodninsko družbo, dejavnost uprav in nadzornih odborov. "Zaupal bi njihovi presoji, da so posel sklenili korektno in v skladu z veljavnimi pravili," je poudaril Podobnik. Ob tem je opozoril, da na zadnjih srečanjih predsednikov strank koalicije ni zasledil nobene ocene, da bi bile odločitve glede prodaje Mercatorjevih delnic v nasprotju s koalicijsko pogodbo.