Slovenija

Podpis SD v torek

Ljubljana, 13. 04. 2006 20.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Socialni demokrati želijo s sodelovanjem v Partnerstvu za razvoj reformam nadeti prijaznejši obraz.

Predsednik SD Borut Pahor bo v torek podpisal usklajeno besedilo sporazuma Partnerstvo za razvoj, je odločilo predsedstvo stranke. To pa ne pomeni, poudarja Pahor, da se socialni demokrati strinjajo z vsebino reform, kot jih predlaga vlada Janeza Janše. Za podpis so se odločili, "ker jim je s partnerstvom dana možnost, da vplivajo na to, da bodo te reforme bolj socialno sprejemljive in da bodo dosegle tiste želene učinke, ki so v okviru družbenega soglasja".

Pahor bo v torek s svojim podpisom potrdil sodelovanje SD v Partnerstvu za razvoj
Pahor bo v torek s svojim podpisom potrdil sodelovanje SD v Partnerstvu za razvoj FOTO: POP TV

"Predsedstvo SD je danes sprejelo eno najbolj pogumnih in samozavestnih odločitev doslej," je še dejal Pahor. Želeni učinki v okviru družbenega soglasja, ki jih bo omogočilo partnerstvo, so po besedah predsednika SD "dinamizirati Slovenijo in jo narediti gospodarsko konkurenčno ter s tem postaviti solidne gospodarske temelje za močno socialno državo".

Uspeh partnerstva bo po Pahorjevem mnenju premagal pomisleke, da politični tekmeci v Sloveniji po osamosvojitvi ter vstopu države v EU in zvezo NATO ne znajo in ne zmorejo več potrebne politične kulture in sodelovanja za uveljavitev strateških nacionalnih interesov. "To partnerstvo, če se bo obneslo, bo dokaz, da Slovenci znajo strniti svoje moči, znanje in politični pogum za nov razvojni zagon," je sklenil.

Kot je znano, so predstavniki parlamentarnih strank z izjemo LDS besedilo sporazuma Partnerstvo za razvoj uskladili minuli teden. Partnerstvo za razvoj je sporazum političnih strank in predstavnikov narodnosti v DZ o sodelovanju pri izvajanju Strategije razvoja Slovenije.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

vv1
14. 04. 2006 09.28
lucasa: se popolnoma strinjam z vami, dodal bi še to, da če misli g.Pahor, da ga bo g. Janša podprl za predsednika države, kar je Pahorjev življenjski cilj, se krepko moti.
User104743
14. 04. 2006 06.10
Pahor bo še enkrat dokazal, da ga zanima samo svoja podoba in kariera. Je tip narcisoidnega politika, katerega lastne ambicije in promocija so prioriteta.
User104141
13. 04. 2006 23.04
G. Pahor bi končno rad naredil nekaj za Slovenijo!Sigurno ima italijanske korenine (samo Italijani in G. Pahor vedno začnejo vojno na strani poražencev in jo končajo na strani zmagovalcev).G Potrč je itak samo maskota stranke. Že 40 let je parlamen- tarec in že od male šole "socijalni demokrat , samo ime stranke je nekajkrat zamenjal.Spet se je izkaza- lo da je g. Janša odličen politik ki se drži devize: "ljubim izdajo, sovražim izdajalce" .Volitve bojo čez dve leti , g.Pahor bo v Bruslju, g .Potrč v pokoju. Mislim da sem prvi ki čestita zmago g. Janši na pri- hodnjih volitvah!