Za Cviklovo imenovanje so glasovali poslanci LDS, ZLSD, SLS, DeSUS in SMS, medtem ko sta se največji opozicijski stranki SDS in NSi glasovanja vzdržali. SDS namreč moti sam način imenovanja za najpomembnejše položaje na računskem sodišču, v NSi pa menijo, da ima Cvikl preveč starih grehov. Cvikl je deloval na ministrstvu za finance in je bil odgovoren za javne finance. Kot pravijo, je takrat nastal t.i. skriti deficit in šlo je za kršenje predpisov.
Državni zbor bo o Cviklovem imenovanju odločal predvidoma prihodnji teden na tajnem glasovanju, za pa mora glasovati najmanj 46 poslank in poslancev. Po današnjem glasovanju na mandatno-volilni komisiji pa bo najverjetneje glasovanje o predsedniku računskega sodišča uspešno.
Cvikl, ki je trenutno zaposlen na Novi Ljubljanski banki kot direktor centra za finančno upravljanje, pred časom pa je bil tudi državni sekretar na finančnem ministrstvu, se je za omenjeno funkcijo predlagal sam. V svoji kandidaturi je pojasnil, da želi pripomoči k nujnemu nadaljnjemu razvoju in reformi računskega sodišča kot ene od ključnih institucij za učinkovitejše delovanje države in širšega javnega sektorja v Sloveniji. Če ga bo podprlo zadostno število poslank in poslancev, bo imenovan za devetletni mandat. Na tem mestu pa bo nasledil sedanjega predsednika računskega sodišča Vojka A. Antončiča, ki se mu mandat izteče 31. januarja.