Na domačem političnem parketu je po stavkovnem valu strmoglavila podpora vladi. Prazen prostor še naprej izkorišča novinec Marjan Šarec.
14 odstotkov vprašanih ne bi izbralo nikogar
Le še dobra četrtina vprašanih (26,9 odstotkov) meni, da premier Miro Cerar in njegovi ministri delajo dobro. 60 odstotkov (60,2 %) jih vlade ne podpira, kar je najnižja podpora doslej. Skoraj 13 odstotkov (12,9 %) je neopredeljenih.
Med strankami prednost povečuje Lista kamniškega župana Marjana Šarca. Če bi bile volitve danes, bi jo obkrožilo več kot 14 odstotkov (14,6 %) anketiranih. Sledi Janševa SDS, ki je prepričala dobrih 10 odstotkov (10,6 %). Tretji so Židanovi socialni demokrati (8,5 odstotkov).
Sledijo SMC (5,0 odstotkov), Levica (4,5 odstotke), Nova Slovenija, ki se ji menjava predsednice še ne obrestuje (3,6 odstotke), sedmi je Erjavčev Desus (2,9 odstotka).
In še 'največja stranka' - neopredeljeni in nezadovoljni volivci. Vsak peti (21,2 odstotkov) ne ve, katero stranko bi izbral. 14 odstotkov vprašanih (14,1 %) ne bi izbralo nikogar. Dobrih šest odstotkov (6,7 %) pa pravi, da zagotovo ne bi volili.
Lestvica politikov: prvo mesto tudi tokrat trdno drži predsednik Borut Pahor. Drugi je kamniški župan Marjan Šarec, tretja pa evropska komisarka Violeta Bulc.
Sledijo predsednik državnega zbora Milan Brglez, prvak SD Dejan Židan, na visoko šesto mesto je skočil novi predsedujoči NSi Matej Tonin, sedmi je koordinator Levice Luka Mesec. Karlu Erjavcu norčije na Instagramu očitno ne prinašajo političnih točk in je padel na 11. mesto, medtem ko je premier Miro Cerar po stavkovnem valu zdrsnil na 14. mesto.
Novinec Bojan Požar je sedemnajsti, Franc Kangler, ki tudi meri na vrnitev v parlament, je devetnajsti, dvajseterico pa zaključuje prvak SDS Janez Janša.
KOMENTARJI (517)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.