
To je potrdila tiskovna predstavnica generalne policijske uprave, ki je poudarila, da policija s posnetka ne bo preverjala prekrška na osnovi prehitre vožnje, saj v primeru, ko nekdo posname domnevno prehitro vožnjo, ne gre za uporabo merilnih naprav po predpisih. Hitrost vozila tako ni dokazljiva, policija pa v tem primeru ne more ukrepati.
Rezultati meritev hitrosti so namreč zakonsko veljavni in uporabni le takrat, ko je hitrost merjena z merilniki, ki so tipsko odobreni ter izpolnjujejo meroslovne in z njimi povezane tehnične zahteve. Na podlagi amaterskih posnetkov lahko policisti verodostojnost dokazov ugotavljajo samo pri prekrških, ki se ne ugotavljajo na podlagi zakonsko veljavnih meritev.
Policija zaprosila za posnetek So pa medij, ki je objavil posnetek prehitre vožnje, pozvali, da jim izroči originalen posnetek, na katerem so vidni registrska številka vozila, kraj in datum ter čas prekrška. Na osnovi tega posnetka bodo preverili, ali je voznik naredil kakšen drug prekršek, kot je na primer nepravilna vožnja po prehitevalnem pasu, premajhna varnostna razdalja, spreminjanje smeri vožnje brez smernika. Torej prekrške, ki se ne ugotavljajo na podlagi zakonsko veljavnih meritev.

Posnetek, ki so ga objavili nekateri slovenski mediji, naj bi prikazoval avtomobil predsednika Pozitivne Slovenije in ljubljanskega župana Jankovića. Prehitro naj bi vozil na avtocesti med Koprom in Ljubljano. Janković naj bi vozil tudi do 200 kilometrov na uro, na okoli mesec dni starem videoposnetku pa je večkrat prikazan števec hitrosti na avtomobilu, ki naj bi vozilo za Jankovićem. S posnetka sicer ni jasno razvidno, da bi za volanom res sedel Janković.
KOMENTARJI (532)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.