Slovenija

Policija identificirala žrtve

Roskilde, 02. 07. 2000 16.26 1 min branja 0

image (28)

Osem žrtev, ki so v petek zvečer umrle na koncertu rock skupine Pearl Jam v danskem Roskildeju, je po navedbah predstavnika policije življenje izgubilo zaradi zadušitve, je poročala agencija Ritzau.

Predstavnik policije v Roskildeju je povedal, da prvi podatki kažejo, da je bil vzrok smrti zadušitev, saj so imele žrtve tako stisnjena pljuča, da niso mogle dihati. ''Poslušalstvo se je prerivalo, zaradi česar so nekateri udeleženci koncerta padli po tleh in za seboj potegnili še tiste, ki so jim želeli pomagati vstati,'' je dodal policist.

Po navedbah varnostnikov koncerta, ki se ga je udeležilo kakih 50.000 ljudi, je bilo občinstvo pred odrom mnogo bolj nemirno in nasilno kot ponavadi.

Dokončni vzrok smrti mladeničev sicer ne bo znan, dokler ne bodo rezultatov preiskav objavili sodni zdravniki, kar naj bi se zgodilo prihodnji teden. Med smrtnimi žrtvami do bili trije Danci, trije Švedi, Nemec in Nizozemec, stari od 17 do 26 let.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420