Slovenija

Policija preverja anonimko

Ljubljana, 24. 01. 2008 17.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Člani komisije za zdravila so stopili v bran predsedniku komisije in zavračajo vse obtožbe zoper njega.

Člani komisije za zdravila nezadovoljni zaradi Poredoševega odstopa

Članice in člani komisije za razvrščanje zdravil na liste smo se s presenečenjem seznanili z odstopno izjavo predsednika komisije Pavla Poredoša," so zapisali v današnjem sporočilu za javnost. Opozarjajo, da sedanje stanje otežuje redno delo komisije, zato pozivajo, da se nepreverjene obtožbe proti Poredošu prenehajo.

Pavel Poredoš
Pavel Poredoš FOTO: POP TV

Predsednik je le eden izmed članov komisije, ki jo predstavlja navzven, zato očitki predsedniku o nepreglednem delu komisije prizadenejo vsakega posameznega člana. Komisija je pod vodstvom profesorja Poredoša svoje delo opravljala strokovno, v skladu s predpisi in v korist vseh bolnikov. Doseženi so bili uspehi, primerljivi v evropskem prostoru, so zapisali v izjavi.

Člani odbora poudarjajo, da Poredošu izražajo podporo, in mu predlagajo, naj prekliče svojo odločitev o odstopu. Poredoš je odstopno izjavo pristojnim na Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) poslal 20. januarja.

Poredoš zanika možnost vplivanja farmacevtske industrije na delo komisije. Člani komisije za zdravila so večinoma odločali soglasno, je poudaril Poredoš in spomnil, da je bil njegov glas le eden od 14.

Poredoš je bil več let tako predsednik komisije za zdravila kot Slovenskega zdravniškega društva. Jeseni lani je na možnost konflikta med njegovima funkcijama opozoril predsednik komisije za preprečevanje korupcije Drago Kos. Tedaj je Poredoš dejal, da si ni predstavljal, da bi lahko bili ti funkciji v konfliktu. Dodal je, da je že septembra članom komisije predlagal svoj odstop, a so ga preprosili, naj ne odstopi. Tedaj je Poredoš poudaril, da če se bo izkazalo, da resnično obstaja konflikt interesov med njegovima funkcijama, se bo eni odpovedal.

"Menim, da smo delali dobro in pošteno in da so rezultati očitni. Kljub temu, da po mnenju pravne stroke pri mojih funkcijah predsednika društva in komisije za razvrščanje zdravil ni konflikta interesov, kljub temu, da me je upravni odbor ZZZS pred kratkim ponovno potrdil na položaj predsednika komisije, in kljub temu, da sem pri zdravniškem društvu dobil vso podporo, sem se tej funkciji odpovedal zaradi stalnih očitkov določenih interesnih skupin, da sem v konfliktu interesov. Pritiskov v javnosti in tudi blatenja mojega imena je bilo toliko, da se tega več nočem iti in želim svoj mir," je o razlogu za odstop za Dnevnik povedal Poredoš.

Poročali smo o domnevnih vrtoglavih finančnih donacijah, ki jih farmacevtske družbe namenjajo zdravniškemu društvu. GSK naj bi lani zgolj društvom, v katera so vključeni zdravniki, doniral skoraj 700.000 evrov, od tega največ - kar približno 450.000 evrov, Društvu za strokovno izpopolnjevanje zdravstvenih delavcev preimenovanemu v Društvo za izobraževanje zdravstvenih delavcev.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

tomi.passion@gmail.com
24. 01. 2008 22.24
Spet oddaja Svet....toliko afer kot jih skuša ustvariti ta oddaja jih vse svetovne televizije skupaj ne uspejo. Upam, da kje obstaja kakšen zdrav razum, ki bo pošteno tožil in iztožil amaterje iz oddaje Svet, saj so takšna lažna in namerno škodljiva napeljevanja kazniva dejanja.
Buena Vita
24. 01. 2008 19.21
FARMACEVTI INFARMACEVTSKI GIGANTI SO ZAŠČITENI IN NIHČE JIM NIČ NE MORE ..LAHKO PA BI NAREDILI RED Z PLAČNO POLITIKO..TA PRIDNE IN POŠTENE ZAVESTNE ZDRAVNIKE DOBRO PLAČATI POTEM PPAAA KORUPCIJA NE BO SEJALA BAKCILOV...LENUHI ČAO