Pogorevc o protestu policistov
Po mnenju Generalne policijske uprave (GPU) sta bila oba hangarja povsem primerna za nastanitev, glavna krivca za incident pa naj bi bila direktorja mariborske in celjske policijske uprave, Edvard Mlačnik in Jurij Ferme, ki naj ne bi seznanila svojih podrejenih o tem, v kakšnih pogojih bodo nastanjeni. "Obema smo pokazali rumeni karton, še več, na mariborski in celjski upravi sem odredil izredni nadzor," je na tiskovni konferenci dejal generalni direktor policije Marko Pogorevc. Povedal je tudi, da je obema direktorjema že odtegnil delovno uspešnost za mesec junij ter zmanjšal delovno uspešnost policijskim upravam (PU). Izredni nadzor na obeh PU pa bo opravljen - septembra in oktobra na mariborski in že julija na celjski, je zagotovil Pogorevc.
V celjski in mariborski PU se usmeritev GPU niso držali, saj policisti niso bili seznanjeni z osnovnimi informacijami glede svojega dela pri varovanju srečanja, policisti pa niso bili seznanjeni niti s plačilnim pogoji svojega dela, zato priprave po mnenju Marka Pogorevca niso potekale v skladu z usmeritvami.
Nekaj nepravilnosti so zabeležili tudi ob prihodu policistov v vojašnico v Kranju.
Iskanje krivcev se nadaljuje
Direktorja obeh omenjenih PU sta dobila tudi nalogo, da ugotovita odgovornost starešin, ki so bili določeni za spremstvo policistov v kranjsko vojašnico oz. na delovno nalogo, "ugotovitve namreč kažejo, da se starešine niso v popolnosti zavedali svoje odgovornosti".
Na GPU pa bodo ugotavljali tudi odgovornost posameznih policistov, ki so na neprimeren način reševali probleme in v to vključevali policijski sindikat, ki po mnenju Pogorevca tam ni imel kaj iskati, poleg tega pa so revolt povzročili še pri ostalih enotah. Po prvih podatkih naj bi šlo za pet policistov iz celjske in enajst iz mariborske PU, pri katerih bodo ugotavljali disciplinsko odgovornost, "vsekakor pa ti policisti ne bodo mogli računati na podporo GPU pri njihovi poklicni karieri v tem letu oz. na to, da bi se z njimi sklepale pogodbe o nadaljnjem šolanju".