Slovenija

Policisti ustrelili Ljubljančana

Ljubljana, 21. 04. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Med policijsko akcijo v Mostah v Ljubljani je prišlo do strelskega obračuna, v katerem je bil ubit 44-letni moški.

Prizorišče streljanja v stanovanju na Zaloški 76 je zavarovala policija (Foto: Dare Čekeliš)
Prizorišče streljanja v stanovanju na Zaloški 76 je zavarovala policija (Foto: Dare Čekeliš) FOTO: Dare Čekeliš

Na podlagi odredbe sodišča je v zgodnjih jutranjih urah pet policistov policijske postaje Moste skušalo prisilno privesti 44-letnega Ljubljančana Venčeslava Lozarja, proti kateremu je na ljubljanskem sodišču tekel proces zaradi protipravne trgovine in prometa s strelnim orožjem in eksplozivnimi sredstvi.

Ustreljeni naj bi bil stari znanec policije (Foto: Dare Čekeliš)
Ustreljeni naj bi bil stari znanec policije (Foto: Dare Čekeliš) FOTO: Dare Čekeliš

Ker je bil obtoženec stari znanec policije, se je pet policistov v neprebojnih jopičih odpravilo po moškega v stanovanje v stanovanjskem bloku na Zaloški 76. Po vstopu v stanovanje obtoženega je Lozar s strelnim orožjem napadel policiste in pri tem enega ranil v roko, na drugega pa je streljal v predel trebuha. Policisti so na napad odgovorili in streljali na Lozarja, ki je zaradi strelnih ran podlegel že na prizorišču obračuna. Ranjena policista, stara 25 in 27 let, so odpeljali v Klinični center na zdravljenje in nista v življenski nevarnosti.

Prizorišče dogodka si je ogledala tudi dežurna preiskovalna sodnica (Foto: Dare Čekeliš)
Prizorišče dogodka si je ogledala tudi dežurna preiskovalna sodnica (Foto: Dare Čekeliš) FOTO: Dare Čekeliš

Svoje delo sta poleg policije nato opravili tudi preiskovalna sodnica in tožilka. Vodstvo policije pa je imenovalo posebno komisijo, ki bo raziskala, ali so policisti upravičeno streljali.

Zaloška cesta 76
Zaloška cesta 76 FOTO: POP TV

Lozar je sicer živel z materjo in mlajšim bratom v skupnem gospodinjstvu. Imel je psihične težave, bolehal naj bi za shizofrenijo. Stanovalci bloka, v katerem je živel, so povedali, da je z nasilnim vedenjem pogosto ustrahoval sosede, grozil pa je tudi policistom, da jih bo ubil, če ga pridejo iskat.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi