Kljub temu, da naj bi pričale kar štiri priče, pa se tri na ljubljanskem okrožnem sodišču niso pojavile. Grešovnikova je še enkrat potrdila, da ji je Metka Karner Lukač povedala, da sta se tedanji predsednik SLS Marjan Podobnik in Metod Dragonja na sestanku pogovarjala o financiranju SLS. Pred parlamentarnimi volitvami je Lukačeva Grešovnikovi povedala, da lahko pri Leku za volilno kampanjo dobijo 50.000 mark. "Dragonje nisem nikoli srečala, niti nisem z njim govorila po telefonu ali kako drugače. Vem samo to, kar mi je povedala Metka Karner Lukač o sestanku," je za 24 ur povedala Boža Grešovnik. Kot finančna pomočnica Podobnika v volilni kampanji ve, da je bil na spisku donatorjev za kampanjo z dvema spiskoma tudi Lek. "Bistveno za današnjo obravnavo je, da nekatere priče, ki so ključne za tožilstvo niso pristopile pred sodišče. Najbrž imajo določen problem, da bi pričale," je za 24 ur povedal Metod Dragonja.
Dolamič naj bi bolje razjasnil morebitni sestanek in nadaljnja nakazila Leka SLS v času priprav na državnozborske volitve leta 1992 in po njih. Pač pa je na nekaj vprašanj tožilstva moral ponovno odgovarjati Dragonja, ki je še enkrat potrdil, da so v Leku z 2,52 milijona tolarjev podprli volilno kampanjo Lukačeve.
Dragonja naj bi po sestanku s tedanjim predsednikom SLS Marjanom Podobnikom in predstavnikom agencije Magenta Dolamičem, ki je vodil volilno kampanjo SLS, v imenu Leka SLS obljubil in nakazal precej denarja za volilno kampanjo. Dragonja je tako obtožen kaznivega dejanja zlorabe položaja ali pravic po 244. členu kazenskega zakonika, in sicer zaradi domnevno nezakonitega financiranja politične stranke in Metke Karner Lukač, ki je na parlamentarnih volitvah leta 1992 kandidirala za poslanko SLS.
Tožilstvo še trdi, da naj bi Dragonja obljubljen denar kot strošek vključil v izdelavo oglasa ali v reklamno akcijo za Lek, ki naj bi jo pripravila Magenta. Dragonja naj bi se zavezal, da bo denar nakazal na račun družbe Herties, na katerem so se zbirala sredstva za financiranje volilne kampanje SLS. Denar je bil nakazan z dvema virmanoma, na enem naj bi bil znesek 2,52 milijona tolarjev, na drugem pa 630.000 tolarjev.
Podobnik in Dragonja naj bi se še dogovorila o sodelovanju v prihodnji vladi. Precejšnjo vlogo ima v "politični kupčiji" tudi nekdanja delavska direktorica Leka Lukačeva, ki jo je bil Podobnik pripravljen uvrstiti na nacionalno listo svoje stranke; Lukačeva je bila tudi izvoljena za poslanko v državni zbor.
Tožilstvo še meni, da naj bi nato Dragonja z Lukačevo sklenil pogodbo o avtorskem delu za sodelovanje pri projektu privatizacije Leka in ji dal izplačati nekaj več kot 628.000 tolarjev. Ker je Lukačeva pred enajstimi leti kot predstavnica sindikata Leka sodelovala v projektni skupini v okviru svojih zadolžitev, honorarja ne bi smela dobiti, pravijo tožilci. Ta je bil po njihovem mnenju tako nakazan za volilno kampanjo prihodnje poslanke. Tako naj bi Lek v nasprotju z zakonodajo in predpisi o predvolilni kampanji in financiranju volitev prispeval za predvolilni kampanji SLS Lukačevi za več kot 3,7 milijona tolarjev.
Dragonja je 9. aprila v zagovoru povedal, da so v Leku 630.000 tolarjev nakazali na račun Hertiesa za opravljeno delo pri projektu prestrukturiranja resursov, in sicer za delo Miloša Čiriča. Drugo Lekovo nakazilo na račun Hertiesa (2,5 milijona tolarjev) pa je šlo za podporo volilne kampanje Lukačeve, Dragonja pa trdi, da je šlo za povsem zakonito nakazilo. Slednje sponzoriranje je bilo po besedah Dragonje zakonito. Omenjenih 628.000 tolarjev Lukačevi pa naj bi bilo po besedah direktorja uprave Leka plačilo obsežnega avtorskega dela, ki je presegalo delo po pogodbi. Vendar pa je Lukačeva zavrnila, da bi ji Dragonja nakazal denar za njeno kampanjo, saj "ni bila predmet kupčije med nikomer". Večina prič, (nekdanjih) sodelavcev Dragonje, je na dosedanjem sojenju Dragonjo ocenila kot osebo, ki firme ne bi oškodovala. Pač pa je precej prič - med drugimi tudi nekdanji predsednik SLS Marjan Podobnik ter nekdanji poslanec SLS v državnem zboru Janez Lukač - označili Dolamiča kot nezanesljivo osebo oz. za nedostojnega, da bi delal za SLS. Podobnik je v svojem pričanju 9. aprila letos celo opozoril tožilstvo, da glede na to, kakšne "zgodbe" krožijo o osebnosti Dušana Dolamiča, njegovo pričanje ne bi smelo biti upoštevano.